Domácí

ANO v Ostravě vyloučilo možnost koalice s ČSSD

obrazek

Lídr ANO v Ostravě Tomáš Macura

FOTO: Denisa Telaříková, Právo

16.10.2014 11:38 Vítěz komunálních voleb v Ostravě, hnutí ANO, ukončilo koaliční jednání s druhou ČSSD. Ta, pokud se jí nepodaří obejít ANO a sestavit koalici s jinými subjekty úspěšnými ve volbách, zamíří po 12 letech v čele magistrátu moravskoslezské metropole do opozice.

„Včerejším dnem pro nás skončila možnost koaliční dohody s ČSSD. Strana nás nepřesvědčila, že svou avizovanou sebereflexi myslí vážně. Zejména neprovedla žádné personální změny, které by přinesly očištění strany od osob spojených s korupčními kauzami v Ostravě,“ uvedl ve čtvrtek dopoledne lídr ostravský volební ANO Tomáš Macura.

Dodal, že soc. dem. přestala být pro hnutí důvěryhodným partnerem pro naplnění hlavních programových priorit ANO.

Předběžná dohoda

„Mezi ně především patří boj proti korupci a transparentní nakládání s veřejnými prostředky. Jedinou možnou alternativou pro nás nyní je spojení s hnutím Ostravak a s některou z dalších demokratických stran. Z toho důvodu máme předběžnou dohodu o čtyřkoalici mezi hnutím ANO, Ostravakem, KDU-ČSL a ODS. Na této dohodě budeme dále pracovat,“ poznamenal.

Lídr ČSSD a starosta Ostravy-Poruby Lumír Palyza řekl, že stejné sdělení dostal od Macury v SMS zprávě. „Bereme jejich informaci na vědomí, jednání se stále vedou. Čekali jsme na stanovisko pana Macury. Ještě dnes se k tomu na klubu poradíme, jakým směrem další vyjednávání povedeme,“ doplnil.

plk, Právo

nahoru

Domácí:

Drahoš lovil voliče v Brně

-

dnes 15:32 Pět dní před druhým kolem prezidentské volby lovil Jiří...

Šlechtová miliardové armádní zakázky nemůže zatím podepsat

-

dnes 13:27 Bývalý ministr obrany Martin Stropnický (ANO) to v...

Šance Zemana a Drahoše se srovnaly

-

dnes 12:04 Šance obou prezidentských kandidátů jsou týden před...

Kampaň na podporu Zemana se stala terčem vtipálků

-

dnes 04:00 Kampaň, kterou rozjeli příznivci prezidenta Miloše...

Zelené povede Štěpánek

-

včera 21:08 aktualizováno Novým předsedou Strany zelených se v...

Netolický (ČSSD): Zeman vykládal Ústavu účelově, budu volit Drahoše

-

včera 17:15 Před pěti lety stál pardubický hejtman Martin...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby