Krimi

Studentka pobodaná ve škole ve Žďáru je po operaci

obrazek

Škola, ve které žena mladíka ubodala

FOTO: Luboš Pavlíček, ČTK

14.10.2014 18:59 (aktualizováno: 14.10.2014 19:21) Jedna ze studentek pobodaných v úterý ve střední škole ve Žďáru nad Sázavou je po operaci. Podle lékařů je její stav stabilizovaný a dívka zůstává na jednotce intenzivní péče. Uvedl to mluvčí novoměstské nemocnice Roman Kratochvíl. Šestadvacetiletá žena z Ostravska ve škole pobodala několik studentů, jeden zemřel.

„Jedna dívka s vážným bodným zraněním byla ihned operována. Nyní je na jednotce intenzivní péče, její stav je stabilizovaný. Další dvě děvčata, jedna s řeznými poraněními na ruce a druhá v šoku, byla umístěna na dětské oddělení. Kolem 17:00 byly z nemocnice propuštěny,” shrnul Kratochvíl.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Žena při útoku zranila i jednoho policistu, který zasahoval u případu jako vyjednavač. [celá zpráva] „S poraněním v oblasti hlavy byl hospitalizován na chirurgii,” řekl mluvčí. Měl by být propuštěn ve středu.

ČTĚTE TAKÉ
Lékaři o útočnici ze Žďáru: Nebyl důvod držet ji v léčebně
Ubodaný student se dostal útočnici do rány poté, co bránil spolužačku
Policejní prezident: Ochranu před duševně nemocnými je potřeba řešit

Incident se stal kolem 07:30 na Střední škole obchodní a služeb Českomoravského svazu spotřebních družstev. Útočnice si prý vybrala oběti náhodně, podle policie na školu ve Žďáru neměla žádnou vazbu.

„Žena se dostala do školy a napadla studentku. Studentce přispěchal na pomoc student, toho taky napadla. Bohužel, utrpěl zranění, kterému podlehl. Pak napadla další studentku,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. Podle ní bude podán návrh na vzetí ženy do vazby.

Zůstává v policejní cele

Podle mluvčí policie Jany Kroutilové stráví žena noc v policejní cele v Jihlavě. U vchodu do školy hlídkovali vpodvečer dva policisté. Lidé přicházeli k místu tragédie, přinášeli květiny a zapalovali svíčky.

Podobný případ se stal také v Havířově v květnu 2012. Stejná žena, tehdy čtyřiadvacetiletá, přišla do školy s několika zbraněmi. Nožem v jídelně napadla vychovatelku, která se snažila bránit sedmiletou školačku. Ženu pobodala a s dívkou se zavřela ve vedlejší místnosti. Při vyjednávání se policii podařilo dítě osvobodit a ženu zadržet.

Před soudem ale nestanula. Trestní stíhání bylo v souvislosti s psychickou poruchou zastaveno. „Krajský soud nařídil psychiatrickou léčbu ústavní formou,” řekl v úterý státní zástupce Vít Legerský, který případ tehdy dozoroval.

Žena skončila v opavské psychiatrické léčebně, odkud ji letos propustili. [celá zpráva]

pch, Novinky, ČTK, Právo

nahoru

Krimi:

Cizinec v BMW ujížděl Prahou. V křižovatce ho smetlo auto

-

dnes 13:23 Video: Nehodou skončilo pondělní policejní...

O vyjednávání nic nevím, řekla Němcová soudu v kauze Nečasové a poslaneckých trafik

-

dnes 11:27 Kauza tzv. trafik pro poslance, ve které jsou...

Policie nezjistila, jak utekly šelmy na Hradecku. Trestný čin spáchán nebyl

-

dnes 10:39 aktualizováno Únikem šelem z Bioparku Štít na...

Řidička na D1 na Přerovsku vytlačila opel, který naboural

-

dnes 10:32 Policisté tento měsíc vyšetřují už druhý případ...

Před soudem stanul policista, který v Plzni vytáhl zbraň na řidiče. Narazil do nás, tvrdí

-

dnes 08:38 Video: aktualizováno Za nevybíravý zásah proti řidiči...

Strážníci zveřejnili video z honičky, která skončila požárem. Měl jsem 10 piv, řekl řidič

-

včera 18:02 Video: Městská policie Praha zveřejnila v pondělí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů