Krimi

Policejní tým Kobra obvinil šest lidí kvůli obchodům s tabákem, zboží odvezla armáda

Při akci River bylo z krácení daní obviněno šest lidí z krácení daní

9.10.2014 12:58 (aktualizováno: 9.10.2014 14:18) Policie obvinila šest lidí kvůli fiktivním obchodům s cigaretami a alkoholem, který měl směřovat na Slovensko, do Polska a Maďarska. Škodu na DPH policisté vyčíslili na částku 253 miliónů korun. Pachatelům hrozí až deset let vězení, uvedli ve čtvrtek odpoledne představitelé speciálního týmu Kobra.

„Policisté v úterý zadrželi 16 osob, později obvinili z krácení daní šest lidí. Byly provedeny domovní prohlídky a zajištěn majetek,” řekl Jaroslav Vild z protikorupční policie.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

Skupina, jejímž členům bylo od 29 do 59 let, fiktivně dodávala do okolních států tabák a alkohol. Firmy dovážely zboží do jiných členských států EU jen papírově, přitom zůstalo v ČR. Tímto fiktivní dodáním se očistilo od DPH a na jedné krabičce tato skupina ušetřila 12–14 korun podle druhu a značky. Papírovým způsobem tak bylo do jiných států dovezeno zboží v hodnotě 1,2 miliardy korun.

Pachatelé kvůli obchodům založili několik firem, které sami ovládali, nebo využívali bílých koní.

Pomáhala také armáda

FOTO: Finanční správa ČR

„U pachatelů zajistila finanční správa na bankovních účtech 11 miliónů korun, 70 aut a zboží v hodnotě 140 miliónů korun. Zajištěný majetek tak uhradí čtyři pětiny celkové škody,“ uvedl Jiří Žežulka z finančního ředitelství.

Další majetek zajistila také policie. Celková hodnota peněz a majetku se vyšplhala na částku 23 miliónů korun.

Pomáhala i armáda

Akce River, které se účastnily stovky příslušníků, i nadále pokračuje. Předpoklad jejího ukončení je ve čtvrtek v noci.

FOTO: Finanční správa ČR

Při zásahu spolupracovala také česká armáda. „Aby šlo hospodářství správným směrem, je důležitý výběr daní, a takové akce k tomu velmi přispívají. My jsme přispěli logisticky, dali jsme k dispozici 35 kamiónů, vojáky, vojenskou policii a dva z našich skladů,“ řekl ministr obrany Martin Stropnický.

Specializovaný útvar Kobra pro boj s velkými daňovými úniky začal pracovat v červnu. Tvoří ho policisté, celníci a specialisté finanční správy, kteří dříve pracovali samostatně a nyní si mohou vyměňovat informace.

V létě oznámili první úspěchy týmu, a to odkrytí daňových úniků při fiktivních obchodech s nanodisky za 269 miliónů, v oblasti reklamy za 289 miliónů a s pohonnými hmotami za 650 miliónů korun.

ok, Novinky

nahoru

Krimi:

Identita dvou obětí z vyhořelého pražského hotelu není zatím známá

-

dnes 19:38 Vyšetřovatelé v neděli večer kolem 18. hodiny ukončili...

Muž našel ve Vltavě vojenskou munici, odvézt ji musel pyrotechnik

-

dnes 15:00 Video: Ze své loďky, pomocí magnetu, hledal v neděli...

V Plzni srazil řidič strážníka a ujel, policie po něm pátrá

-

dnes 11:37 Při policejní kontrole v centru Plzně najel v pátek...

Sobotní požár v pražském hotelu má už čtyři oběti

-

dnes 10:27 Video: aktualizováno Sobotní požár v hotelu Eurostars...

V hořícím hotelu v Praze zahynuli mladý Němec a Jihokorejka

-

dnes 08:22 Video: aktualizováno V pražském hotelu, kde v sobotu...

Požár hotelu v Praze: dva mrtví, desítky evakuovaných

-

včera 18:20 Video: aktualizováno Nejméně dva lidé zemřeli v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby