Domácí

Krnáčová si stěžuje, že ji Hudeček zve na schůzku. Primátor ji přirovnal ke Kočí z VV

obrazek

Adriana Krnáčová na archivním snímku

FOTO: Petr Hloušek, Právo

6.10.2014 14:10 (aktualizováno: 6.10.2014 14:56) Pražská lídryně hnutí ANO pro komunální volby Adriana Krnáčová si v pondělí před novináři postěžovala, že ji a představitele dalších silných stran v minulých dnech primátor Tomáš Hudeček požádal o schůzku, což vzhledem k nadcházejícím volbám odmítla. Konkrétní SMS zprávy od Hudečka odcitovala, což primátor přirovnal k praktikám někdejší poslankyně Kristýny Kočí.

„Dostala jsem nabídku pana Hudečka, abych se s ním sešla v rámci nějakých předvolebních rozhovorů, sešel se prý už se všemi a se všemi se domluvil,“ prohlásila v pondělí na tiskové konferenci Krnáčová.

Vzápětí neváhala v telefonu dohledat konkrétní SMS zprávu, kterou jí Hudeček poslal 25. srpna: „Myslíte, že byste si našla čas na setkání? Myslím, že by nám mohlo být vzájemně prospěšné,“ psal prý Hudeček.

Na dotaz Krnáčové, čeho by se mělo setkání týkat, odvětil, že už se sešel s týmy všech ostatních stran. „Řešili jsme na těchto schůzkách různé věci,“ prohlásil.

„Já jsem to odmítla, odmítáme to, nebudeme se domlouvat za zády voličů,“ prohlásila před novináři Krnáčová s tím, že se prý s Hudečkem klidně sejde po volbách.

Jako Kočí z VV, řekl Hudeček

Hudeček na dotaz Novinek potvrdil, že SMS zprávy rozesílal, i to, že se sešel se zástupci ODS, ČSSD, lidovců, zelených a Starostů a nezávislých. „Stejně, jako spolu jednají politici ve Sněmovně, i já hovořím s představiteli demokratických politických subjektů v Praze. Je normální, že spolu politici mluví, nenormální je zveřejňování esemesek, které si pamatujeme od Kristýny Kočí z Věcí Veřejných,“ řekl Hudeček Novinkám.

Primátor Prahy Tomáš Hudeček

FOTO: Petr Hloušek, Právo

„Psal jsem paní Krnáčové, protože jsem chtěl vědět, s čím jde ANO do pražských voleb. To mě ostatně zajímá stále, neboť do včerejška toto hnutí nemělo zveřejněný program pro Prahu, ale pouze několik populistických hesel. Jediné, co o pražském ANO víme, je, že ho vede paní Radmila Kleslová, která je dvorní dámou kmotra Tomáše Hrdličky z Prahy 10,“ dodal.

Svoboda: Hudeček by se spojil i s ďáblem

Hudečkova reakce zase nadzvedla kandidáta na primátora za ODS Bohuslava Svobodu, který odmítl, že by se on se současnou hlavou Prahy sešel. „Osobně mohu garantovat, že se mnou se nesešel,“ prohlásil Svoboda.

Za zvláštní označil, že Hudeček, který postavil závěr kampaně na boji se skrytými estébáky, oslovil lídryni strany, „která je nejvíce estébáky prolezlá“.

„Toto chování pana Hudečka nasvědčuje tomu, že se potvrzují zákulisní informace o již předjednané koalici TOP 09, ANO - domluvená zákulisní hráčkou a bývalou agentkou StB Radmilou Kleslovou - a ČSSD. Ať pan Hudeček otevřeně vystoupí a řekne, že by se spojil i s ďáblem, jen aby měl svou židli jistou i po volbách, bylo by to k voličům férové,“ napsal Svoboda v prohlášení.

Václav Lang, Novinky

nahoru

Domácí:

Před ruskou ambasádou v Praze demonstrovaly stovky lidí proti invazivní politice Kremlu

-

včera 19:04 Video: aktualizováno V předvečer 50. výročí invaze...

Dostihová závodiště chtějí peníze od státu. V sázkách se točí desítky miliónů

-

včera 18:58 Průlom ve financování dostihových areálů v Česku se...

Anglický student fotil v roce 1968 v Praze okupaci, snímky ukázal až teď

-

včera 17:49 Chris Rooney z Liverpoolu se do Prahy vypravil v srpnu...

Drahoš by jako senátor chtěl řešit dopravu v Praze

-

včera 16:12 Hledejme lidi, se kterými se shodneme, podpořme...

Pardubická nemocnice zruší tendr za 260 miliónů. Je podezření, že se účastníci domluvili

-

včera 13:36 Nemocnice Pardubického kraje zruší veřejnou zakázku na...

Po dvouměsíčním patu počítá ČSSD pro resort zahraničí dál s Pochem

-

včera 11:51 Spekulace médií, že vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů