Domácí

ČSSD a ODS si objednaly vlastní průzkumy: TOP 09 je porazí

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: CVVM, Právo

2.10.2014 04:10 Říjnové volby se neúprosně blíží a analytická oddělení politických stran pracují na plné obrátky. Po manuálech na správné odpovědi kandidátů, o kterých Právo v případě ANO a ODS už informovalo, přicházejí interní průzkumy volebních preferencí.

Právo má k dispozici šetření, která si nechaly vypracovat pražské buňky ČSSD a ODS, které po minulých volbách nějaký čas v hlavním městě vládly. Z výsledků je nyní zřejmé, že nemohou zrovna bouchat šampaňské: oba průzkumy přiřkly vítězství jejich politické konkurenci z TOP 09.

Průzkum soc. dem. od agentury Phoenix research přiřkl v Praze ČSSD třetí místo se 13 procenty. Vítěz voleb TOP 09 by dostal 17,2 procenta, následovalo by ANO se 14,5 procenta.

Čtvrtá by skončila Trojkoalice pro Prahu (zelení, STAN, lidovci) se 6,9 procenta. ODS by dostala sedm procent.

Rozdíly ve výsledcích 

Podle šetření pro pražskou ODS by také zvítězila TOP 09, a to s 19,5 procenta. Zde však podobnost se šetřením ČSSD končí: druhé místo průzkum přiřkl trojkoalici se 14,5 procenta, ANO by bylo až třetí (13 procent) a ČSSD čtvrtá (12,5 procenta). ODS by obsadila páté místo s 10,5 procenta.

Zcela jiná čísla přisoudil stranám průzkum STEM/MARK z minulého týdne, podle kterého by v Praze zvítězilo Babišovo ANO s dvaceti procenty následované TOP 09 (14 procent). [celá zpráva]

Třetí soc. dem. by měla devět procent, ODS osm a trojkoalice šest. Podle průzkumu by se do zastupitelstva hlavního města těsně dostali i piráti s pěti procenty.

Zeman je druhý

I ve středu zveřejněné šetření CVVM ukázalo, že lidé stále nejvíc věří lídrovi ANO Andreji Babišovi – v průzkumu popularity politiků ho kladně ohodnotilo 55 procent lidí. Druhou příčku obsadil Miloš Zeman s 49 procenty a třetí ministr obrany za ANO Martin Stropnický (45 procent). [celá zpráva]

S důvěrou 43 procent následují premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.

Jan Martinek, Právo

nahoru

Domácí:

Taxikáři chystají další protest

-

včera 23:06 Sdružení českých taxikářů ve čtvrtek na svém webu...

Zeman: Drahoš je spojen s migrací, ale inzerát byl zbytečný

-

včera 21:26 aktualizováno Prezident Miloš Zeman si nemyslí, že by...

Spolupráce ANO a SPD je možná, připustili programovou shodu Okamura i Brabec

-

včera 20:18 aktualizováno Zástupci hnutí ANO a SPD ve čtvrtek...

Drahoš přijde debatovat do ČT a na Primu. Hrad dál mluví o čtyřech duelech

-

včera 17:47 aktualizováno Debaty prezidentských kandidátů před...

Zlatý oříšek rozdal deseti talentovým dětem sto tisíc korun. Mezi oceněnými jsou i handicapovaní

-

včera 17:37 Video: Ceny Zlatý oříšek za loňský rok znají své...

Drahoš má kvůli výhrůžkám na síti vlastního bodyguarda

-

včera 17:21 Prezidentský kandidát Jiří Drahoš i jeho manželka čelí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby