Domácí

Jourová skončí ve vládě příští týden

obrazek

Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO)

FOTO: Petr Horník, Právo

22.9.2014 09:57 Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO) skončí ve své funkci 3. října. Podle informací Novinek poslala dopis se svou demisí k tomuto datu premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Ten už o tom údajně informoval prezidentskou kancelář.

Jourová bude eurokomisařkou pro spravedlnost, zatím však nebylo jasné, kdy rezignuje na svůj stávající post. Podle zdroje Novinek to bude o prvním říjnovém pátku. Dopis se svou demisí již poslala premiérovi a ten o tom informoval kancelář prezidenta.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Ten už dříve vzkázal vicepremiérovi Andreji Babišovi, jehož hnutí ANO má nárok na obsazení postu po Jourové, aby náhradu našel co nejdříve.

„Pokládám nyní za důležité, aby hnutí ANO předložilo co nejdříve kvalitního kandidáta na ministra či ministryni. Jednoznačně upřednostňuji odborníka na fondy EU, protože právě agenda čerpání peněz z evropských fondů je pro ministerstvo klíčová a je to současně jedna z hlavních vládních priorit,“ zopakoval v pondělí pro Novinky Sobotka.

Sama Jourová prosazovala do čela ministerstva svou stávající náměstkyni Kláru Dostálovou, podle některých informací se ale tato varianta Babišovi příliš nezamlouvá. Konečné jméno chce oznámit do konce září.

Václav Lang, Novinky

nahoru

Domácí:

Zrušit neplacenou nemocenskou? Komunisté Hamáčkův návrh vítají, pravice to odmítá

-

dnes 20:22 Slova nového předsedy ČSSD Jana Hamáčka, který krátce...

MPSV podalo trestní oznámení kvůli zneužití bezpečnostních systémů

-

dnes 18:43 Ministerstvo práce podalo minulý týden trestní oznámení...

Zemřel hrdina z druhé světové války Miroslav Liškutín

-

dnes 16:40 aktualizováno Ve Velké Británii v pondělí zemřel...

Babiš si stěžuje na zdraví. Problémy přičítá smrtícímu pracovnímu tempu a stresu

-

dnes 14:38 Premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš v...

Až 1,2 miliónu na ordinaci. Ministerstvo podpoří zubaře v odlehlejších oblastech

-

dnes 14:08 Ministerstvo zdravotnictví finančně podpoří vznik...

Libeňský most není kulturní památkou, může se zbourat

-

dnes 11:23 aktualizováno Ministerstvo kultury v pondělí oznámilo,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby