Domácí

Jourová skončí ve vládě příští týden

obrazek

Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO)

FOTO: Petr Horník, Právo

22.9.2014 09:57 Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO) skončí ve své funkci 3. října. Podle informací Novinek poslala dopis se svou demisí k tomuto datu premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Ten už o tom údajně informoval prezidentskou kancelář.

Jourová bude eurokomisařkou pro spravedlnost, zatím však nebylo jasné, kdy rezignuje na svůj stávající post. Podle zdroje Novinek to bude o prvním říjnovém pátku. Dopis se svou demisí již poslala premiérovi a ten o tom informoval kancelář prezidenta.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Ten už dříve vzkázal vicepremiérovi Andreji Babišovi, jehož hnutí ANO má nárok na obsazení postu po Jourové, aby náhradu našel co nejdříve.

„Pokládám nyní za důležité, aby hnutí ANO předložilo co nejdříve kvalitního kandidáta na ministra či ministryni. Jednoznačně upřednostňuji odborníka na fondy EU, protože právě agenda čerpání peněz z evropských fondů je pro ministerstvo klíčová a je to současně jedna z hlavních vládních priorit,“ zopakoval v pondělí pro Novinky Sobotka.

Sama Jourová prosazovala do čela ministerstva svou stávající náměstkyni Kláru Dostálovou, podle některých informací se ale tato varianta Babišovi příliš nezamlouvá. Konečné jméno chce oznámit do konce září.

Václav Lang, Novinky

nahoru

Domácí:

Jako bych slyšel Okamuru, káral Dolejš Filipa

-

dnes 05:22 V otázce, zdali nominace Miroslava Pocheho do čela...

Invalidní vozík změnili na trojkolku

-

včera 20:13 Jmenuje se Bikedoo a vozíčkářům už brzy umožní, aby si...

Paroubek trvá na kandidatuře do Senátu, i když ho vedení ČSSD nechce

-

včera 18:57 aktualizováno Někdejší premiér a předseda ČSSD Jiří...

Labutě si letos užívají výjimečný babyboom

-

včera 18:00 Tolik labutích mláďat jako v letošní sezóně...

Ombudsmanka Šabatová dostala nejvyšší francouzské vyznamenání

-

včera 17:16 Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová obdržela...

Klokan Zuzaňák už je doma

-

včera 15:59 Zhruba po týdnu urputného snažení se královéhradeckým...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů