Krimi

Devítiletá dívka byla znásilněna a pravděpodobně udušena. Obviněn 25letý muž

obrazek

Policisté zachycení ve středu při pátrání po dívce

FOTO: Libor Zavoral, ČTK

12.9.2014 11:47 (aktualizováno: 12.9.2014 12:35) Policie v pátek dopoledne obvinila z vraždy a znásilnění devítileté dívky 25letého muže z Chomutova. Podle ní jde o muže blízkého rodině zavražděné. Kriminalisté podali návrh na jeho vzetí do vazby. Soud by o vazbě měl rozhodnout zřejmě ještě v pátek.

Podle MF Dnes byla dívka pravděpodobně udušena, a to bratrancem dívčiny matky.

Matka zavražděné na dotaz Práva, jestli se může vyjádřit k osobě zadrženého, trvá na svém předchozím prohlášení, že za činem nestojí nikdo z rodiny. „Nebyl to žádný strejda ani jiný rodinný příslušník,“ řekla Právu matka.

„Kriminalisté zjistili, že muž měl děvče nejprve oslovit a potom vylákat na odlehlé místo nedaleko obce Ciboušov. Tam byla poškozená později nalezena bez známek života. Více informací k motivu a způsobu spáchání činu nebudeme s ohledem na věk poškozené zveřejňovat,“ uvedla mluvčí policie Alena Bartošová.

Až dvacet let vězení

Policisté podle Bartošové prověřili desítky různých poznatků a vyslechli lidi nejen z okolí poškozené. Rodina je v péči policejních psychologů.

Obviněnému muži hrozí až 20 let vězení, případně výjimečný trest, vyplývá z právní kvalifikace případu.

O vazbě bude rozhodovat ústecký okresní soud. „Návrh jsme zatím neobdrželi. Je avizováno, že by měl dorazit kolem 15:00. Předpokládám, že soud rozhodne ještě dnes," řekl mluvčí ústeckého soudu Jan Tichý.

Hledaly ji desítky lidí 

Devítiletá dívenka zmizela cestou ze školy v úterý po poledni, matka se na policii obrátila až vpodvečer s tím, že holčička dosud nedorazila domů. Desítky policistů začaly okamžitě prohledávat okolí. Pátrání pokračovalo i přes noc a druhý den, připojili se i dobrovolníci.

Ve středu krátce po 15. hodině našli policisté v lese asi kilometr od školy tělo děvčete, zanedlouho potvrdili, že patří právě pohřešované dívce. U školy se krátce poté sešli rodiče a děti, ale i obyvatelé města, kteří pokládali k budově svíčky i hračky na uctění památky Elišky.

Ve čtvrtek vyšetřovatelé pokračovali se zajišťováním stop a důkazů v ulicích Klášterce nad Ohří. Už během dne se objevily spekulace, že za činem stojí rodinný příslušník a že zřejmě měl sexuální motiv. Večer pak mluvčí policie informovala, že zadrželi podezřelého muže.

ok, koc, Novinky, ČTK, Právo

nahoru

Krimi:

Policie zasahovala v advokátní kanceláři Rittigových právníků

-

dnes 13:18 Policie obvinila dva lidi z krácení daní, čímž podle ní...

Sedm let za pobodání seniora. Požádal mě o to, hájil se obžalovaný

-

dnes 13:13 Sedm let ve vězení by měl strávit čtyřiačtyřicetiletý...

Metro A stojí, souprava srazila člověka

-

dnes 12:43 Video: aktualizováno Pražské metro na trase A mezi...

Policie po roce vyšetřování obvinila tři muže za výbuch v Poličských strojírnách

-

dnes 10:54 aktualizováno Policie obvinila tři muže z trestného...

Podmínka za křivou výpověď Janouškova znalce platí, potvrdil soud

-

dnes 09:37 aktualizováno Odvolací soud ve středu potvrdil...

V chatě u Prahy našli zavražděného muže, policie zadržela podezřelého

-

dnes 09:33 Video: Středočeští policisté vyšetřují násilnou smrt...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby