AutoMoto

Novým ředitelem Aston Martinu bude Andrew Palmer z Nissanu

obrazek

Andrew Palmer

FOTO: Aston Martin

3.9.2014 15:00 Britský výrobce luxusních vozů Aston Martin vybral nového generálního ředitele. Stane se jím Andy Palmer (51), který nyní působí v japonské automobilce Nissan. Aston Martin je bez generálního ředitele od loňského listopadu, kdy po dosažení 70 let odstoupil bývalý ředitel Ulrich Bez.

Brit Palmer je diplomovaný inženýr a v automobilovém průmyslu se pohybuje 35 let. Podle zpravodajského serveru BBC začínal jako učeň ve společnosti Automotive Product a později přešel do firmy Austin Rover. Od roku 1991 pracoval v Nissanu a mimo jiné tam vedl divizi Infinity.

Aston Martin, jehož auty jezdil i legendární agent 007 James Bond, v poslední době bojuje s konkurencí větších luxusních automobilek a masivně investuje do vozů a technologií. Podnik mimo jiné oznámil investici 500 miliónů liber (17,5 miliardy korun) do rozšíření svého výrobního závodu v Gaydonu. Dohodl se také na užší spolupráci v oblasti motorů a elektroniky s německým Daimlerem.

Aston Martin Vanquish Volante (2013)

FOTO: Aston Martin

Aston Martin prodává auta ve 41 zemích světa a je jediným větším světovým výrobcem luxusních sportovních vozů, který není propojen s žádnou velkou automobilkou. Podíly ve firmě vlastní investorské firmy z Kuvajtu a italský soukromý investiční fond Investindustrial. Necelých pět procent v automobilce má i německý výrobce automobilů Daimler.

ČTK

nahoru

AutoMoto:

Ford Edge ST dostal šestiválec, Evropa má smůlu

-

dnes 17:01 Obrazem: Sportovně-užitkový Ford Edge prošel omlazením....

Městská technika v dálkovém dostavníku: test plug-in-hybridního BMW 530e

-

dnes 16:10 Nová řada 5, kterou můžete dobíjet ze zásuvky, dokáže...

Subaru Legacy RS Ariho Vatanena je na prodej. Prošlo dokonalou renovací

-

dnes 15:07 Obrazem: Legacy RS stálo na začátku éry velkých úspěchů...

Mercedes má hybridní šestiválec, poprvé v rámci divize AMG

-

dnes 14:11 Mercedes rozšířil nabídku rychlých modelů s písmeny...

Hyundai v Detroitu odkryl Veloster, včetně sportovní verze N

-

dnes 12:44 Video: Hyundai na detroitském autosalonu ukázal druhou...

Shelby Mustang GT500 přijede v roce 2019. Bude mít přes 700 koní, říká Ford

-

dnes 11:29 Video: Chybí vám konkurent Hellcatu s modrým oválem?...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby