Zahraniční

Ukrajina obvinila Rusko z náletů vrtulníků, zabily čtyři pohraničníky

obrazek

Ruské bitevní vrtulníky Mil Mi-24 při střelbách

Profimedia.cz

26.8.2014 14:06 Ruské bitevní vrtulníky Mi-24 ostřelovaly v pondělí ukrajinské pohraničníky a čtyři z nich zabily. Oznámil to v úterý mluvčí ukrajinské bezpečnostní rady Andrij Lysenko. Útok byl podle něj podniknut v době, kdy se podle Kyjeva kolona obrněných transportérů pokoušela prorazit z Ruska na jihovýchod Ukrajiny přes Novoazovsk k přístavu Mariupol.

„Ukrajinské pohraničníky poprvé během konfliktu ostřelovaly neřízenými raketami dva bitevní vrtulníky Mi-24 Ruské federace,” řekl Lysenko podle listu Ukrajinska pravda. Dodal, že čtyři pohraničníci padli, další tři utrpěli zranění. „Díky odvaze hrdinů se průlom přes hranici nezdařil,” dodal.

Obyvatelé Novoazovska podle agentury AP i v úterý prchali před ostřelováním, ale nebylo jasné, z které strany se střílí.

„Situace se vyznačuje větší aktivitou protivníka i ruských vojsk na východním a jižním směru v Doněcké oblasti i růstem počtu provokací na rusko-ukrajinských hranicích. Rusko se tak snaží vytvořit novou frontu na jihu Doněcké oblasti,” prohlásil plukovník Lysenko, jehož slova ale nelze ověřit z dalších zdrojů.

Moskva až dosud popírala, že by se jakkoli vojensky angažovala v konfliktu na východě Ukrajiny. V úterý ale potvrdila, že Ukrajinci zajali deset ruských výsadkářů, kteří však prý hranici překročili omylem.[celá zpráva]

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Ruský satelit vyvolává v USA obavy, mohl by být určen k ničení družic

-

dnes 17:36 Ruská družice Kosmos 2519 se dostala do centra...

Muslimští poutníci v Miná ukamenovali Satana

-

dnes 16:10 Video: Více než dva milióny muslimských poutníků ze 165...

Kim jaderný program nezastavil, varuje agentura pro atomovou energii

-

dnes 15:04 Severní Korea neplní slib, který dal její vůdce Kim...

Ve Švédsku se po srážce s ptákem zřítil gripen, pilot se katapultoval

-

dnes 14:02 Na jihu Švédska se v úterý ráno zřítila stíhačka JAS-39...

Touha po svobodě přežila. Okupaci Československa připomněly i špičky EU

-

dnes 11:56 aktualizováno Touha po svobodě a demokracii přežila i...

Češi za svou zem nebojovali staletí, proto v '68 nepřišlo krveprolití, píšou v Rusku

-

dnes 11:14 aktualizováno Ruská média věnují značnou pozornost 50....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů