Zahraniční

Právnička si odstranila otisky prstů, aby mohla podvádět

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

21.8.2014 08:59 Jako detektivka vypadá případ právničky vyloučené z právní komory, která si odstranila otisky prstů, aby utajila svou totožnost. Čtyřicetiletá Ann Marie Millerová bude souzena za pokus o podplacení úředníka ve státu Ohio a také vydána do Colorada, kde na ni čeká obvinění, že podvodně připravila nejméně dvě osoby o jejich domy, uvedla ve čtvrtek agentura Reuters.

Případ Millerové se dostal do novinových titulků tento měsíc, kdy úřady v Ohiu požádaly veřejnost o pomoc při identifikaci ženy, která použila neupřesněnou chemikálii, aby si odstranila otisky prstů. Pak se ve městě Lima v Ohiu s pomocí falešného rodného listu pokusila získat průkaz totožnosti na jméno Julia Wadsworthová. Při pořizování záznamů si policisté všimli, že nemá otisky prstů.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

"Neměla žádné papilární linie, vůbec nic. Bříška prstů měla úplně hladká," řekl agentuře Reuters šerif Samuel Crish. Policie pak rozeslala její fotografii a snažila se zjistit, o koho jde. Detektivové ji nakonec identifikovali jako zbankrotovanou právničku, kterou stát Virgínie vyloučil z právní komory.

Podle informací policie v Coloradu tu Millerová nezákonně přepsala na svého komplice dům muže trpícího demencí.  Na podvod se přišlo po jeho smrti. V dalším případě zfalšovala poslední vůli staršího muže, aby se zdálo, že svůj dům odkázal jí.

ČTK

nahoru

Zahraniční:

Rusko chce legalizovat a dostat pod kontrolu soukromé armády, v Sýrii se osvědčily

-

dnes 16:10 Ruský parlament začne v únoru projednávat návrh zákona,...

Bývalého agenta CIA zadrželi v New Yorku kvůli pomoci Číně

-

dnes 15:15 Bývalého agenta americké tajné služby CIA Jerryho...

Předsedou katalánského parlamentu se stal separatista Torrent

-

dnes 13:50 aktualizováno Předsedou nového katalánského...

Turecko pohrozilo americkému ministrovi rozsáhlou operací v Sýrii

-

dnes 13:28 Video: Nezvratným poškozením vzájemných vztahů pohrozil...

Válečné reparace platit nebudeme, vzkázal Polsku šéf německé diplomacie

-

dnes 13:17 Požadavky na válečné reparace z polské strany odmítám,...

Rusko pořádá na Sibiři manévry s mezikontinentálními balistickými raketami

-

dnes 12:43 Video: Ruská armáda zahájila tento týden rozsáhlé...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby