Žena

Rakovina dívce umožnila stát se modelkou

obrazek

Elesha Turnerová

Profimedia.cz

14.8.2014 08:46 Když se dnes dvacetiletá Elesha Turnerová z britského Hastingsu v roce 2013 dozvěděla, že má rakovinu, jako by se jí svět zhroutil. Její diagnóza byla rakovina kostí a doktoři ji museli varovat, že možná o nohu, ve které byla vážná nemoc objevena, přijde. Nakonec to ale nebylo nutné, a co víc, dívka objevila svou skrytou krásu i vášeň pro fotomodeling.

„Když mi doktoři řekli, že mám rakovinu, bylo to příšerné,” svěřila se dívka deníku Daily Mail. S rakovinou se nikdy předtím nesetkala, a tak ani nevěděla, co ji čeká.

Bolesti nohy jí začaly na dovolené v Egyptě, ale myslela si, že o nic nejde a že je to možná z předchozí noci, kdy tančila na diskotéce. Jenomže bolest začala sílit a noha se stávala nehybnou. Po návratu z dovolené ji její lékař poslal na rentgen a diagnóza zněla: rakovina.

Musela se naučit znovu chodit

Následovala velmi unikátní operace, kdy jí lékaři v noze vyměnili všechny kosti za titanové náhrady a k amputaci nakonec tedy nedošlo. Z nohy jí dokonce museli odebrat i velkou část svalů, ale po vyčerpávající rehabilitaci, kde se znovu učila chodit, nakonec slavila první úspěchy.

Elesha Turnerová se po operaci nohy začala věnovat fotomodelingu.

FOTO: Profimedia.cz

„Musela jsem se postupně naučit ovládat své svaly, byl to pomalý proces, ale nakonec jsem se stala samostatnou a mobilní.” Dívka se na krátké vzdálenosti pohybuje s berlemi, ale pokud vyrazí na delší cestu, je pro ni nejlepší používat invalidní vozík.

Rakovina ji dostala k modelingu

Během své rekonvalescence si v časopise přečetla článek o Models of Diversity. Tato nadace se věnuje ne zcela tradiční kráse a snaží se změnit tvář módy a modelingu. Také proto dávají šanci obyčejným ženám všech barev kůže i postižení a plní jim tak jejich sny.

Pověděla o organizaci své tetě a ta jí zprostředkovala kontakt přímo se zakladatelkou Models of Diversity. Té se Elesha okamžitě zalíbila a bude tak příští tváří modelek se zdravotním postižením. „Nikdy bych si nemyslela, že bych se mohla stát modelkou, jsem přece tak malá! Ale je to skvělé,” rozplývá se mladá dívka.

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz:

ema, Novinky

nahoru

Žena:

Vanda Wolfová: Měla jsem kliku být ve správný čas na správném místě

-

dnes 12:05 Jako přední manažerka nadnárodních firem žila v různých...

České děti vypijí nejvíce alkoholu v rámci Evropy, kampaň Zůstaň nad vlivem to chce změnit

-

dnes 11:05 Česká společnost je vůči pití alkoholu velmi...

Tři tipy na rychlé, lehké a chutné večeře

-

dnes 10:06 Video: Začátkem roku se mnozí lidé snaží alespoň trochu...

Jak zachránit manželství po provalení nevěry

-

dnes 08:42 Nevěra nemusí znamenat konec vztahu. I takto narušený...

Bylinky, které pomohou předcházet problémům s močovým měchýřem

-

dnes 07:19 Nepříjemnosti s močovým měchýřem mohou začít obyčejným...

Oblékněte se na svah stylově

-

včera 11:37 Obrazem: Chystáte se letos na hory? Pokud ano a nevíte...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby