Zahraniční

Polka si půjčila pár tisíc, na krku má miliónový dluh

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

6.8.2014 21:05 Zdravotní sestra z polské Bydgoszcy si před 13 lety půjčila od nebankovní společnosti 700 zlotých (4700 korun). Ačkoliv spolu s ručitelem zaplatila v přepočtu 380 tisíc korun, její dluh je 900 tisíc korun a každým dnem narůstá o sedm procent.

Nevinných 700 zlotých si dnes už důchodkyně půjčila od nebankovní společnosti v roce 2001 s tím, že v šesti měsíčních splátkách vrátí společnosti 1100 zlotých. Včas vrátila ale jen necelou polovinu půjčky, a tak jí společnost začala připočítávat k nezaplacené sumě denně sedmiprocentní úrok.

„Ačkoli bývalá zdravotní sestra zaplatila na úrocích více než 40 tisíc zlotých a ručitel její půjčky dalších 16 tisíc zlotých, dluh ženy se vyšplhal na neuvěřitelných 130 tisíc zlotých (871 tisíc korun) a měsíčně narůstá o dalších 1300 zlotých (8,7 tisíce korun),“ uvedla polská televize  TVN24.

Vzhledem k tomu, že žena nemá žádný movitý ani nemovitý majetek, tak exekutor rozhodl, že jejímu 78letému ručiteli půjčky zabaví jeho malý byt a ten se vydraží.

„Polsko není žádná džungle, existují přece nějaké hranice spravedlnosti,“ uvedl v televizi advokát Marcin Dziura, který se rozhodl hájit ženu a změnit rozhodnutí exekutora.

„Já jsem jen pomohl v nouzi a lidé, kterým jsem půjčil, jsou nevděční,“ uvedl Krzysztof J., majitel společnosti, která ženě poskytla půjčku.

Pavol Minárik, Právo

nahoru

Zahraniční:

Kreml prohlášení Skripalové nevěří, ambasáda žádá o setkání

-

dnes 12:40 Video: Ruské velvyslanectví v Londýně žádá o setkání s...

Let MH17 sestřelil nad Ukrajinou ruský raketový systém, tvrdí vyšetřovatelé

-

dnes 11:23 Video: aktualizováno Raketový systém použitý při...

Němci půlku z vyhoštěných migrantů ani nenajdou

-

dnes 11:18 V prvních třech měsících letošního roku musela být v...

Češi, kteří v Řecku fotili vojenské objekty, nakonec vyvázli s nižší podmínkou

-

dnes 10:14 Odvolací soud snížil dvěma Čechům, kteří byli v roce...

Kantor z britské mešity nabádal ke vpichování jedu do zmrzliny v obchodech

-

dnes 09:10 Před soudem ve Velké Británii tento týden stanul kantor...

Nejméně dva mrtví a 23 zraněných po železničním neštěstí u Turína

-

dnes 06:36 Video: aktualizováno Nejméně dva mrtvé a 23 raněných...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby