Zahraniční

Polka si půjčila pár tisíc, na krku má miliónový dluh

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

6.8.2014 21:05 Zdravotní sestra z polské Bydgoszcy si před 13 lety půjčila od nebankovní společnosti 700 zlotých (4700 korun). Ačkoliv spolu s ručitelem zaplatila v přepočtu 380 tisíc korun, její dluh je 900 tisíc korun a každým dnem narůstá o sedm procent.

Nevinných 700 zlotých si dnes už důchodkyně půjčila od nebankovní společnosti v roce 2001 s tím, že v šesti měsíčních splátkách vrátí společnosti 1100 zlotých. Včas vrátila ale jen necelou polovinu půjčky, a tak jí společnost začala připočítávat k nezaplacené sumě denně sedmiprocentní úrok.

„Ačkoli bývalá zdravotní sestra zaplatila na úrocích více než 40 tisíc zlotých a ručitel její půjčky dalších 16 tisíc zlotých, dluh ženy se vyšplhal na neuvěřitelných 130 tisíc zlotých (871 tisíc korun) a měsíčně narůstá o dalších 1300 zlotých (8,7 tisíce korun),“ uvedla polská televize  TVN24.

Vzhledem k tomu, že žena nemá žádný movitý ani nemovitý majetek, tak exekutor rozhodl, že jejímu 78letému ručiteli půjčky zabaví jeho malý byt a ten se vydraží.

„Polsko není žádná džungle, existují přece nějaké hranice spravedlnosti,“ uvedl v televizi advokát Marcin Dziura, který se rozhodl hájit ženu a změnit rozhodnutí exekutora.

„Já jsem jen pomohl v nouzi a lidé, kterým jsem půjčil, jsou nevděční,“ uvedl Krzysztof J., majitel společnosti, která ženě poskytla půjčku.

Pavol Minárik, Právo

nahoru

Zahraniční:

Kurz a Merkelová se chytli kvůli kvótám

-

včera 22:17 Debata v EU ohledně uprchlických kvót zabírá příliš...

Vězněné děti v Kalifornii byly v řetězech několik měsíců

-

včera 21:19 Třináct dětí, které věznili ve svém domě 56letý David...

Rumunský tygr s korupcí ne a ne zatočit, ohrožuje i jeho ekonomický růst

-

včera 19:57 Ekonomický tygr EU - Rumunsko - loni učinilo jen malý...

Na jihu Evropy zabavili sedm metráků kokainu ukrytých uvnitř čerstvých ananasů

-

včera 16:22 Video: Portugalské a španělské policii se ve středu...

USA zůstanou v Sýrii, Islámský stát není poražen, varoval Tillerson

-

včera 16:08 Spojené státy ponechají v Sýrii dva tisíce vojáků,...

Turci vyprostili letoun, který sjel z ranveje a zůstal na srázu nad mořem

-

včera 15:10 Video: Turkům se ve čtvrtek podařilo pomocí dvou...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby