Kultura

Filmové premiéry: Parádně pokecal, Strážci galaxie, Očista: Anarchie, Lea a Darija

obrazek

Filmové premiéry 31. týden

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

31.7.2014 07:02 Prázdninový program zpestří komedie Parádně pokecal v níž debutující scenárista a režisér Tomáš Pavlíček zachycuje stereotypy chování současné mladé generace. Studio Marvel představuje ve filmu Strážci galaxie nový tým superhrdinů. Po loňské úspěšné Očistě je tu dvojka s podtitulem Anarchie. Film Lea a Darija je skutečný příběh o dětské soutěživosti na pozadí válečných událostí.

Parádně pokecal

Upoutávka k filmu Parádně pokecal.

Film zachycuje šest měsíců v životě Štěpána Procházky. Opět vyhozen ze školy, opět opuštěn přítelkyní, opouští Prahu a odjíždí s přáteli na chatu. Shodou zamotaných okolností se však ocitá v malém městě Sedmihoří, kde začíná pracovat jako operátor v call-centru. Zvrat nastává ve chvíli, kdy se v záplavě fádních telefonátů ozve hlas tajemné slečny Marie…

Parádně pokecal, ČR 2014, komedie, 75 min., režie: Tomáš Pavlíček, hrají: Vít Rohr, Jana Krausová, Václav Vydra, Matěj Ruppert, Aneta Krejčíková a další.

 

Strážci galaxie

 

Upoutávka k filmu Strážci Galaxie.

Po sériích Iron Man, Thor, Captain America a Avengers jsou tu vesmírní Strážci galaxie: na dobrodruha Petera Quilla je vypsána odměna poté, co mocnému padouchovi Ronanovi, jenž kuje plány na zničení galaxie, ukradne před nosem tajemný orb. Aby Ronanovi unikl, spojí se Quill se čtveřicí hrdinů – po zuby ozbrojeným mývalem Rocketem, humanoidním stromem Grootem, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Film je uváděn v českém znění i s titulky.

Strážci galaxie, USA 2014, akční sci-fi, 122 min., režie: James Gunn, hrají: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper a další.

 

Očista: Anarchie

 

Upoutávka k filmu Očista: Anarchie.

Pokračování filmu o noci Očisty, v níž jsou povoleny všechny zločiny včetně těch nejtěžších. V tuto noc by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou zabíjet. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal“ opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě…

Očista: Anarchie, USA 2014, thriller, 98 min., režie: James DeMonaco, hrají: Frank Grillo, Michael K. Williams, Zach Gilford, Kiele Sanchez a další.

 

Lea a Darija

Upoutávka k filmu Lea a Darija.

Hvězdou Záhřebského dětského tanečního souboru v roce 1930 byla třináctiletá tanečnice Lea Deutsch. Talent ji přivedl až do Berlína, kde se dívky ucházely o filmové kontrakty. Když se ale v zemi rozmohl fašismus, byla Lea kvůli židovskému původu z divadla vykázána a nahradila ji Daria Gasteiger…

Lea a Darija, Chorvatsko 2011, drama, 101 min., režie: Branko Ivanda, hrají: Klara Naka, Tamy Zajeć, Zrinka Cvitesić a další.

Vera Míšková, Právo

nahoru

Kultura:

Rychlé šípy opěvují své osmdesátiny výstavou

-

dnes 17:12 Pražská Galerie Lucerna hostí do 28. června výstavu...

Skupina Trojky: Vedle nás jezdily tanky

-

dnes 15:26 Její první písnička je o životě na Instagramu, druhá je...

John Baizley z kapely Baroness: Nejtěžší je nesejít z cesty

-

dnes 14:03 Americká heavymetalová skupina Baroness vystoupí 4....

ČT chystá krimi s Hřebejkem a Taušem

-

dnes 12:12 Zločin televizní diváky stále láká, a tak veřejnoprávní...

Archeologické rarity na Opočně

-

dnes 10:21 Kulaté výročí 950 let od první zmínky o opočenském...

Bernsteinova MŠE s Vojtěchem Dykem se vrací – nahlédněte s námi exkluzivně do zákulisí příprav

-

dnes 08:37 Video: MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina v jedinečném...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby