Internet a PC

Chytré telefony za 500 Kč míří do prodeje

obrazek

Mozilla ukázala na MWC řadu telefonů. Jak budou vypadat levné smartphony, zatím není jasné.

Profimedia.cz

22.7.2014 13:30 Společnost Mozilla, která stojí za mobilním operačním systémem Firefox a stejnojmenným internetovým prohlížečem, se chystá uvést na trh nové chytré telefony, které budou zákazníky lákat nízkou pořizovací cenou. Ta se v závislosti na konkrétním modelu bude pohybovat mezi 500 a 1000 Kč. Na český trh se však tyto přístroje nejspíše nedostanou.

Prototyp chytrého telefonu s prodejní cenou 25 USD (500 Kč) představila společnost Mozilla poprvé letos v únoru na největším veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress (MWC) ve španělské Barceloně. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

„Nyní se objevila informace, že se v Indii tento měsíc (v průběhu července, pozn. red.) začne prodávat několik modelů telefonů s Firefox OS s cenou do 50 dolarů, tj. cenou výrazně nižší, než na jakou jsme u levných chytrých telefonů zvyklí, a je jedno, zda hovoříme o telefonech s Androidem či Windows Phone,“ uvedl Pavel Cvrček ze serveru Mozilla.cz.

Nad výbavou visí otazník

„Není bez zajímavosti, že v souvislosti s informacemi o chytrém telefonu za 25 dolarů se v řadě diskusí objevilo přání, zda by se podobný telefon neprodával i v Evropě. Řadě uživatelů by prý dostačoval. Pokud ovšem máme informace, prodej těchto modelů v Evropě se neplánuje,“ podotkl Cvrček.

Podle něj ale zatím nejsou bližší informace o přístrojích dostupné. Jasné tak není, jak velký budou mít displej a jakými součástkami budou osazeny. Nutno podotknout, že mobilní operační systém Firefox je poměrně nenáročný, a tak dokáže pracovat i na relativně pomalých součástkách. Zatímco většina chytrých telefonů má dnes alespoň 1 GB operační paměti, systému od Mozilly stačí 128 MB.

Firefox OS je založen na technologii HTML5, kterou využívají i webové prohlížeče. Právě díky snadnému programování by měly podle předpokladů rychle přibývat nové aplikace a společně s nimi se také rozšiřovat uživatelská základna.

zgl, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Následky kyberšikany mohou být tragické, ukazuje hra #jsi_user

-

dnes 08:35 Příští týden v pondělí proběhne derniéra inscenace...

Apple ustoupí zákazníkům. Zpomalování iPhonů půjde vypnout

-

včera 15:03 Kauza týkající se zpomalování starších iPhonů kvůli...

Loni nejčastěji strašil uživatele virus Danger

-

včera 14:33 Vůbec nejrozšířenějším počítačovým virem se v loňském...

Za únikem citlivých dat bývá také osobní msta

-

včera 13:27 Banky, operátoři a další firmy disponující citlivými...

Americká vláda tlačí na AT&T kvůli přerušení vztahů s čínským Huaweiem

-

včera 13:02 Američtí zákonodárci vyzývají mobilního operátora AT&T...

Nejhledanější výrazy českého internetu. Lechtivá videa jsou na ústupu

-

včera 09:09 Společnost Seznam.cz zveřejnila žebříček...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby