Zahraniční

Vraždu lovce mafiánů objasnili po sto letech

obrazek

Giuseppe Joe Petrosino

Profimedia.cz

24.6.2014 13:22 Italské policii se podařilo vyřešit vraždu newyorského policisty a lovce mafie Giuseppeho „Joea“ Petrosina v Palermu v roce 1909. V rozhovoru, který vyšetřovatelé odposlouchávali, vyzradil vraha jeho příbuzný. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Případ zůstával nevyřešený do minulého víkendu, během něhož policie v Palermu pozatýkala 95 lidí podezřelých z napojení na mafii.

Policejní odposlech zachytil konverzaci jednoho z nich. Devětadvacetiletý Domenico Palazzoto se v hovoru zmínil o sto let staré vraždě Petrosina. „Strýc mého otce, který se jmenoval Paolo Palazzoto, stál za prvním zabití policisty v Palermu. Zavraždil prvního policajta v Palermu, zabil Joea Petrosina,“ prohlásil tento syn bývalého bosse mafie Cosa Nostra, který nyní čelí podezření z vydírání a spolupráce s podsvětím.

Petrosino byl vyslán na Sicílii v březnu 1909 v utajení. Měl prověřit vazby mezi tamní mafií s americkou organizací Černá ruka, která se zaměřovala na italské imigranty v USA. O jeho misi se ale dozvěděla média a informovala o ní.

Petrosino se přesto odmítl vrátit v domnění, že na Sicílii nikdo policistu nezabije. Mýlil se. O pár dnů později ho na předměstí Palerma přepadli neznámí útočníci, jimž se marně bránil s revolverem. Petrosino po čtyřech střelných zásazích zemřel.

Jeho rodinu nynější odhalení vraha potěšilo i šokovalo. „Jsem šťastný, že italská policie nikdy pátrání nevzdala. Je ubohé, že se ten člověk chlubil tím, že jeho příbuzný je vrah. To je odporné, že je na to někdo pyšný, ale asi to mají v rodině,“ komentoval pro deník The New York Post Petrosinův prasynovec Joseph.

rei, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Ruský satelit vyvolává v USA obavy, mohl by být určen k ničení družic

-

dnes 17:36 Ruská družice Kosmos 2519 se dostala do centra...

Muslimští poutníci v Miná ukamenovali Satana

-

dnes 16:10 Video: Více než dva milióny muslimských poutníků ze 165...

Kim jaderný program nezastavil, varuje agentura pro atomovou energii

-

dnes 15:04 Severní Korea neplní slib, který dal její vůdce Kim...

Ve Švédsku se po srážce s ptákem zřítil gripen, pilot se katapultoval

-

dnes 14:02 Na jihu Švédska se v úterý ráno zřítila stíhačka JAS-39...

Touha po svobodě přežila. Okupaci Československa připomněly i špičky EU

-

dnes 11:56 aktualizováno Touha po svobodě a demokracii přežila i...

Češi za svou zem nebojovali staletí, proto v '68 nepřišlo krveprolití, píšou v Rusku

-

dnes 11:14 aktualizováno Ruská média věnují značnou pozornost 50....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů