Krimi

Dodávka najela do skupiny středoškoláků. Jedna dívka zemřela, dva jsou těžce zranění

obrazek

Dodávka zranila šest středoškoláků. Proč k nehodě došlo, zjišťuje policie.

FOTO: Václav Šálek, ČTK

23.6.2014 16:57 (aktualizováno: 23.6.2014 19:49) Jedna středoškolačka zemřela a další dva studenti jsou vážně zranění po dopravní nehodě u Ivaně na Brněnsku. Dodávka tam odpoledne po čtvrté hodině najela na silnici, která je odbočkou z hlavního tahu I/52 Brno–Vídeň, do skupiny zhruba dvaceti studentů. Podle policie byli tři další středoškoláci zraněni lehce. Příčina nehody se stále vyšetřuje, uvedl brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Nehoda se stala v táhlé mírně levotočivé zatáčce. Studenti se podle mluvčího pohybovali po silnici, zřejmě šli ze školního výletu.

„Test na alkohol a drogy byl u řidiče negativní,” uvedl Malášek.

Srážku s automobilem jedna středoškolačka nepřežila.

FOTO: Václav Šálek, ČTK

Policie vedlejší silnici uzavřela. Záchranáři zraněné převezli do brněnské nemocnice.

„Jedno z dětí svým zraněním podlehlo, další má těžká zranění, ale stav je stabilizovaný," uvedla Anna Mrázová, mluvčí Fakultní nemocnice Brno.

Podle ní brněnští lékaři ošetřili ještě další čtyři děti. Jedno zůstalo hospitalizované, další tři už lékaři pustili domů. Podle záchranářů šlo o různá povrchová poranění, pohmožděniny a drobné zlomeniny.

Dodávka, která studentku usmrtila a několik dalších zranila.

FOTO: Václav Šálek, ČTK

Dívku, která nakonec svým zraněním podlehla, se snažili na místě resuscitovat svědci nehody a pak záchranáři. „Podařilo se obnovit její krevní oběh. I přesto byla v kritickém stavu,” uvedla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová.

Zraněným je podle policejního mluvčího Maláška kolem 17 let. Policie řidiče dodávky Volkswagen vyslýchá. Bližší informace k případu uvést mluvčí nechtěl. Podle mluvčího jihomoravských hasičů Jana Dvořáka se na silnici pohybovala skupina asi 20 středoškoláků. Hasiči pomáhali záchranářům s první pomocí zraněným, které odvezly sanitky a vrtulník do nemocnice.

FOTO: Václav Šálek, ČTK

Před čtyřmi lety v Brně řidič s porouchanou avií najel do dětí z mateřské školy a dvě z nich zranil. Soud mu uložil trest 1,5 roku vězení. Neštěstí se stalo ve Fryčajově ulici. Tři učitelky tam převáděly přes přechod 34 dětí.

Když se řidič avie naložené sutí blížil k přechodu, zjistil, že brzdy nereagují. Stáhl okénko a snažil se křikem učitelky varovat, že nemůže zastavit. Většinu dětí se učitelkám podařilo zastavit nebo strhnout bokem, nárazu do dívky a chlapce už nedokázaly zabránit.

Hoch byl po ošetření v nemocnici s lehkým poraněním propuštěn domů, dívka ale v nemocnici bojovala o život. Po nehodě měla poškozený zrak.

Milan Vojtek, Novinky, ČTK, Právo

nahoru

Krimi:

Řidič dodávky přebíhal po nehodě dálnici D11, srazilo ho jiné auto

-

dnes 08:24 Na dálnici D11 se ve čtvrtek po 18. hodině stala...

Dívku na Chomutovsku srazilo auto, když po vystoupení z autobusu přecházela silnici

-

včera 18:58 U Března na Chomutovsku ve čtvrtek odpoledne srazilo...

Vlak projel u Smržovky návěstidlo a narazil do zarážedla, tři lidé se zranili

-

včera 18:30 Tři lidé se zranili při odpolední nehodě vlaku ve...

Pražští policisté pátrají po mladém muži se sebevražednými sklony

-

včera 15:42 Pražská policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po...

Za zneužívání nezletilých tanečnic dostal vedoucí souboru dva roky

-

včera 14:16 S dvouletým trestem vězení odešel ve čtvrtek od...

Boxer Plachetka, odsouzený za znásilnění, se nového verdiktu zatím nedočkal

-

včera 13:14 Krajský soud v Brně i po výslechu dalších svědků ve...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby