Domácí

Zeman si přes mluvčího dobíral Dienstbiera. Je to ubohá podpásovka, reagoval ministr

obrazek

Prezident Miloš Zeman

FOTO: Petr Hloušek, Právo

23.6.2014 11:54 (aktualizováno: 23.6.2014 12:45) Prezident Miloš Zeman soudí, že výsledek ČSSD ve volbách do Evropského parlamentu negativně ovlivnil ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier, který odmítl kandidovat. V pondělí názory prezidenta tlumočil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Podle Dienstbiera jde o „ubohou podpásovku”.

Zemana na výsledcích voleb zaujal úspěch TOP 09, který přičítá tomu, že vedle lídra-odborníka, kterým byl ekonom Luděk Niedermayer, byla na kandidátce i „líbivá tvář“ v osobě Jiřího Pospíšila.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

„Kdyby takový tandem měla i ČSSD, kdyby Jana Kellera doplnil kandidát, který dbá spíše na vzhled, získala by více mandátů,” uvedl Ovčáček

„Jana Kellera měl na kandidátce pro Evropské volby doplnit Jiří Dienstbier,“ dodal s tím, že vedení strany byl doporučen a šanci odmítl. „Podle názoru pana prezidenta tímto krokem utekl z boje a ve výsledku ČSSD poškodil,” shrnul mluvčí Zemanův pohled.

Nesmysl, zní z ČSSD

Dienstbier na Zemanova slova ostře zareagoval, to prezident se podle něj snaží poškodit jeho. „Je to ubohá podpásovka. Prezident se opět snaží plést do poměrů v ČSSD, což mu vůbec nepřísluší,“ řekl Právu Dienstbier.

Ten podle svých slov nekandidoval do europarlamentu právě proto, aby „neutekl z boje“. „Bylo by velmi pohodlné odejít do Bruselu na pět let, ale já chci měnit poměry v České republice. Je zřejmé, že prezident chtěl poškodit mou pozici v ČSSD,“ uvedl ministr pro lidská práva.

Dienstbiera se před Zemanem zastal i premiér Bohuslav Sobotka. „Eurovolby jsou uzavřená záležitost, podobné spekulace nemají žádný smysl. Získali jsme stejně mandátů jako ANO a TOP 09. ČSSD se plně soustředí na podzimní senátní a komunální volby, které chci vyhrát tak, jako je soc. dem. vyhrála v roce 2010,“ napsal Právu premiér. Připomněl, že v senátních volbách za ČSSD kandiduje na Kladensku právě Dienstbier.

„O nějakém utíkání z boje tedy nemůže být řeč. Naopak, Dienstbier do boje v barvách ČSSD jde. A věřím, že získá podporu voličů,“ napsal Sobotka.

Dienstbier byl Zemanovým protikandidátem v prezidentské volbě a vztahy obou politiků jsou dlouhodobě napjaté. Dienstbier opakovaně uvedl, že Zeman poškozuje ČSSD a před druhým kolem prezidentských voleb jej odmítl podpořit proti Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09).

jas, tin, Novinky, Právo

nahoru

Domácí:

Taxikáři chystají další protest

-

včera 23:06 Sdružení českých taxikářů ve čtvrtek na svém webu...

Zeman: Drahoš je spojen s migrací, ale inzerát byl zbytečný

-

včera 21:26 aktualizováno Prezident Miloš Zeman si nemyslí, že by...

Spolupráce ANO a SPD je možná, připustili programovou shodu Okamura i Brabec

-

včera 20:18 aktualizováno Zástupci hnutí ANO a SPD ve čtvrtek...

Drahoš přijde debatovat do ČT a na Primu. Hrad dál mluví o čtyřech duelech

-

včera 17:47 aktualizováno Debaty prezidentských kandidátů před...

Zlatý oříšek rozdal deseti talentovým dětem sto tisíc korun. Mezi oceněnými jsou i handicapovaní

-

včera 17:37 Video: Ceny Zlatý oříšek za loňský rok znají své...

Drahoš má kvůli výhrůžkám na síti vlastního bodyguarda

-

včera 17:21 Prezidentský kandidát Jiří Drahoš i jeho manželka čelí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby