Kultura

Hvězda afrického hiplifu a kytarový podivín Zea v Praze

obrazek

King Ayisoba

FOTO: Respect

23.6.2014 08:36 Pražský Palác Akropolis zažije 29. června dvojkoncert, který spojuje hvězdu ghanského hiplifu a holandského indie-kytarovo-samplového kouzelníka.

Muzikant z Ghany, který si říká King Ayisoba, zpívá za doprovodu dvoustrunné „kytary“ kologo a společně s kapelou vytváří neklidnou taneční směs afro-beatu, hip-hopu, reggae. V jeho domovské zemi se jí říká hiplife.

Ke kologu jej v dětství přivedl jeho dědeček, místní šaman, a hudební kariéru Ayisoba zahájil po boku slavnějšího ghanského muzikanta Terryho Bonchaky, s nímž vystupoval do jeho smrti při autonehodě. Pak odstartoval sólo dráhu a v roce 2007 zvítězil v místních hudebních cenách souběžně v kategoriích pro současnou i tradiční hudbu.

Zea je projekt jediného muzikanta, frontmana holandské skupiny The Ex Arnolda de Boera. Ten obsluhuje kytaru, samplery a automatické bicí. Jeho alternativní rockově-syntezátorový zvuk se vzpírá zařazení do škatulek. Na jeho albech se můžete setkat s industriálními i africkými názvuky.

Lístky je možné koupit v síti Ticketpro za 250 korun (stání) nebo 300 korun (sezení) a na místě za 300 korun (stání) a 350 (sezení).

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Rychlé šípy opěvují své osmdesátiny výstavou

-

včera 17:12 Pražská Galerie Lucerna hostí do 28. června výstavu...

Skupina Trojky: Vedle nás jezdily tanky

-

včera 15:26 Její první písnička je o životě na Instagramu, druhá...

John Baizley z kapely Baroness: Nejtěžší je nesejít z cesty

-

včera 14:03 Americká heavymetalová skupina Baroness vystoupí 4....

ČT chystá krimi s Hřebejkem a Taušem

-

včera 12:12 Zločin televizní diváky stále láká, a tak...

Archeologické rarity na Opočně

-

včera 10:21 Kulaté výročí 950 let od první zmínky o opočenském...

Bernsteinova MŠE s Vojtěchem Dykem se vrací – nahlédněte s námi exkluzivně do zákulisí příprav

-

včera 08:37 Video: MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina v jedinečném...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby