Kultura

Hvězda afrického hiplifu a kytarový podivín Zea v Praze

obrazek

King Ayisoba

FOTO: Respect

23.6.2014 08:36 Pražský Palác Akropolis zažije 29. června dvojkoncert, který spojuje hvězdu ghanského hiplifu a holandského indie-kytarovo-samplového kouzelníka.

Muzikant z Ghany, který si říká King Ayisoba, zpívá za doprovodu dvoustrunné „kytary“ kologo a společně s kapelou vytváří neklidnou taneční směs afro-beatu, hip-hopu, reggae. V jeho domovské zemi se jí říká hiplife.

Ke kologu jej v dětství přivedl jeho dědeček, místní šaman, a hudební kariéru Ayisoba zahájil po boku slavnějšího ghanského muzikanta Terryho Bonchaky, s nímž vystupoval do jeho smrti při autonehodě. Pak odstartoval sólo dráhu a v roce 2007 zvítězil v místních hudebních cenách souběžně v kategoriích pro současnou i tradiční hudbu.

Zea je projekt jediného muzikanta, frontmana holandské skupiny The Ex Arnolda de Boera. Ten obsluhuje kytaru, samplery a automatické bicí. Jeho alternativní rockově-syntezátorový zvuk se vzpírá zařazení do škatulek. Na jeho albech se můžete setkat s industriálními i africkými názvuky.

Lístky je možné koupit v síti Ticketpro za 250 korun (stání) nebo 300 korun (sezení) a na místě za 300 korun (stání) a 350 (sezení).

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Brownův Počátek vyjde česky 7. února

-

dnes 11:29 Zatím poslední román Dana Browna Počátek, jenž byl...

Toto: V porovnání se současnou hudbou zníme jako Sex Pistols

-

dnes 09:01 Na začátku osmdesátých let vydala americká rocková...

Topfestu je patnáct. Pogratuluje mu i Kabát

-

včera 14:13 Populární slovenský festival Topfest letos oslaví...

Slovenský designér Patrik Illo: Líbí se mi, když se sklo hýbe

-

včera 12:16 Slovenský sklářský výtvarník Patrik Illo (1973) dokáže...

Tom Petty zemřel na neúmyslné předávkování léky

-

včera 09:18 Video: Neúmyslné předávkování léky. Tak zní oficiální...

Skupina Mandrage: Někdy se o věcech hádáme

-

včera 08:52 Plzeňská skupina Mandrage vydala v pátek šesté album....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby