Cestování

Město s divem světa ovládly tisíce opic

Nebezpečné opičí řádění v indické Ágře

ZDROJ: Reuters

21.6.2014 12:58 Známé indické město Ágra, do něhož turisté míří kupříkladu proto, aby spatřili novodobý div světa Tádž Mahal, čelí velkému problému. Do jeho ulic vpadly početné tlupy drzých opic, které teď terorizují zdejší obyvatele. Ti se kvůli nim musejí zdržovat ve svých domovech.

Na severu indického státu Uttarpradéš leží na břehu řeky Jamuny stařičké město Ágra. Bohatá historie a památky zapsané na seznamu UNESCO aktuálně však nejsou tím, co by poutalo na tomto místě pozornost. Tu přitahují tisíce rozdivočelých opic, které místní lidi doslova utlačují.

Radní města médiím v polovině června sdělil, že se obyvatelé Ágry stali kvůli opicím vězni ve vlastních domácnostech, nemohou například ani využívat vlastní balkóny a terasy, aniž by je ochránili nějakou zástěnou. Také prý není možné, aby si děti venku hrály, protože by je opice mohly napadnout.

Video záznamy z ulic Ágry ukazují, že se pružní opičáci skutečně hned tak něčeho nezaleknou. Klidně obtěžují i řidiče projíždějících aut. Navíc kradou jídlo, kde se dá.

Problém je vystupňován tím, že členové hinduistických komunit uctívají opičího krále Hanumana, a tak otravná zvířata krmí, čímž podporují jejich přítomnost ve městě. Opice se sem začaly přemisťovat v důsledku úbytku lesů v okolí města. Ty byly jejich přirozeným prostředím. Nyní však musejí potravu shánět jinde.

fis, Novinky

nahoru

Cestování:

Mexické památky ve stínu Popocatépetlu

-

dnes 09:13 Obrazem: Mexiko má hory, ale i pouštní oblasti, aktivní...

Bývalá prelatura začne oprašovat své interiéry a zpřístupní je exkluzivně návštěvníkům

-

včera 21:38 Budova bývalé prelatury v Plasích, která se v 19....

Pouze v Ndutu uvidíte a nafilmujete velké šelmy v akci zblízka

-

včera 18:43 Oblast Ndutu, často zařazená do plánu safari v...

Nejlepší evropskou destinací je podle Lonely Planet italský region Emilia-Romagna

-

včera 15:24 Spřádáte plány na letní dovolenou, ale nechcete jezdit...

V Gruyères je to husté: Dvojitá smetana, sýr a Vetřelec

-

včera 13:05 Obrazem: Malebné středověké městečko Gruyères je...

V Newcastlu vyroste největší vyhlídkové kolo v Evropě, pokoří i London Eye

-

včera 11:36 V britském Newcastlu do několika let vyroste největší...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby