Cestování

Město s divem světa ovládly tisíce opic

Nebezpečné opičí řádění v indické Ágře

ZDROJ: Reuters

21.6.2014 12:58 Známé indické město Ágra, do něhož turisté míří kupříkladu proto, aby spatřili novodobý div světa Tádž Mahal, čelí velkému problému. Do jeho ulic vpadly početné tlupy drzých opic, které teď terorizují zdejší obyvatele. Ti se kvůli nim musejí zdržovat ve svých domovech.

Na severu indického státu Uttarpradéš leží na břehu řeky Jamuny stařičké město Ágra. Bohatá historie a památky zapsané na seznamu UNESCO aktuálně však nejsou tím, co by poutalo na tomto místě pozornost. Tu přitahují tisíce rozdivočelých opic, které místní lidi doslova utlačují.

Radní města médiím v polovině června sdělil, že se obyvatelé Ágry stali kvůli opicím vězni ve vlastních domácnostech, nemohou například ani využívat vlastní balkóny a terasy, aniž by je ochránili nějakou zástěnou. Také prý není možné, aby si děti venku hrály, protože by je opice mohly napadnout.

Video záznamy z ulic Ágry ukazují, že se pružní opičáci skutečně hned tak něčeho nezaleknou. Klidně obtěžují i řidiče projíždějících aut. Navíc kradou jídlo, kde se dá.

Problém je vystupňován tím, že členové hinduistických komunit uctívají opičího krále Hanumana, a tak otravná zvířata krmí, čímž podporují jejich přítomnost ve městě. Opice se sem začaly přemisťovat v důsledku úbytku lesů v okolí města. Ty byly jejich přirozeným prostředím. Nyní však musejí potravu shánět jinde.

fis, Novinky

nahoru

Cestování:

Téměř dvouleté obléhání Konopiště je raritou středověkého válčení v Čechách

-

včera 19:50 Okázalé Konopiště známe jako romantický zámek...

Důchodkyně několikrát obešla letištní kontrolu a odcestovala bez dokladů

-

včera 13:38 Bezpečnostní kontrola by měla být zárukou, že se do...

Eurovíkend pro ty, kteří už viděli všechno? Vzhůru na Bukurešť

-

včera 11:07 Obrazem: Znáte to. Každý rok byste rádi poznali nějaké...

Fotograf vyobrazil sever Skotska jako fantaskní krajinu

-

včera 09:08 Obrazem: Čtenáři turistického průvodce Rough Guides...

Pohádkový zámek Mošna patří mezi deset nejhezčích v Evropě. Víte, kde jej hledat?

-

22.1. 21:06 Zámek Mošna (Moszna) ležící nedaleko české hranice u...

Danakil - brána pekelná

-

22.1. 17:00 Obrazem: Nenajdete tu žádné železné kotle, ve kterých...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby