Domácí

Za daňové úniky by se měl zabavit majetek, myslí si Zeman

obrazek

Prezident Miloš Zeman

FOTO: Jan Handrejch, Právo

1.6.2014 14:04 Nízké tresty za daňové machinace jsou prezidentu Miloši Zemanovi trnem v oku. Přimlouval by se za to, aby se změnil způsob vnímání těchto deliktů a úniky daní se nepovažovaly za „kavalírské” prohřešky. Současně by se měly daňové úniky tvrdě trestat, včetně zabavení veškerého majetku hříšníkům.

„Říkejte tomu klidně stoprocentní prohibitivní zdanění, ale já jsem pro normální zabavení majetku,“ řekl Zeman. Daňový únik označil za „kavalírský delikt“ kvůli tomu, že za něj hrozí jen několik let vězení.

„Pokud mafiána pošlete do fešáckého kriminálu a majetek, který je napsaný třeba na manželku, mu nezabavíte, tak ho vlastně vůbec nepotrestáte,“ uvedl prezident s tím, že v Americe je daňový únik považován za druhý nejtěžší zločin, hned po vraždě.

„Nemá cenu diskreditovat toto opatření tím, že nastavíte nízkou hranici,“ reagoval Zeman na průzkum, kdy většina lidí by byla pro povinnost prokazování majetku už od pěti miliónů korun. Zeman upozornil, že se nejedná pouze o hotovost, ale o veškerý majetek, jako auta, byty nebo chalupy. „Můžete mít na účtu pět set tisíc korun, ale doma sbírku briliantů,“ vysvětlil.

„Nebuzerujme zbytečně lidi, kteří mají majetek řekněme kolem 10 miliónů. Tady jde o to chytat velké ryby,“ podotkl. Podle něj se v této zemi dá všechno dohledat, jen se musí chtít.

bad, Novinky

nahoru

Domácí:

Poche náměstkem? Záleží na ministrovi, míní Hamáček

-

dnes 06:51 Předseda ČSSD Jan Hamáček navrhnul premiérovi, aby se...

Češi si oblíbili rozvoz jídla z restaurací

-

včera 21:53 Rozvážka jídel z restaurací si získává oblibu u stále...

Mnozí žadatelé o dávky čekají déle než rok

-

včera 21:04 Stovkám lidí zásadně komplikuje život nedostatek...

V kapli na Staroměstské radnici odhalili oltář z roku 1888 poničený nacisty

-

včera 18:52 Video: V úterý odpoledne na půdě Staroměstské radnice...

Na muže spadlo kolo od traktoru, Ústavní soud dal šanci rodině na odškodné

-

včera 16:55 Naději na odškodné dal v úterý Ústavní soud (ÚS)...

Zeman Mazance jmenoval předsedou Nejvyššího správního soudu

-

včera 16:40 Prezident Miloš Zeman v úterý jmenoval Michala Mazance...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů