Krimi

Svou dceru znásilňoval v brněnském bytě 10 let a zplodil s ní dvě děti. Dostal 12 let

obrazek

FOTO: Novinky/Právo

28.5.2014 09:00 Naprosto otřesný případ incestu, který nemá v tuzemsku obdoby, se skrytě po deset let odehrával za zdmi jednoho z bytů v Brně-Husovicích. Otec tam totiž od jejích šestnácti let pravidelně znásilňoval vlastní dceru, se kterou dokonce zplodil dvě děti.

Dívce se nejprve ještě před jejími osmnáctými narozeninami narodila dcerka, po dalších čtyřech letech přivedla na svět i syna. Zvráceného otce Aladára F. v těchto dnech potrestal brněnský krajský soud 12 lety vězení.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Soud ji svěřil otci

Trápení pro mladou dívku začalo v době, kdy ve svých patnácti letech odešla od matky žijící na Slovensku a soud ji svěřil do péče otce.

Muž se nejprve spokojil s tím, že se na dceru chodil dívat při umývání, pak už mu ale jen vizuální zážitky přestaly stačit a ihned poté, co dívka oslavila své šestnácté narozeniny, ji znásilnil.

„Ačkoliv poškozená odmítala, říkala mu, že má strach, že se jí to nelíbí, že nechce být těhotná, využil své fyzické převahy a silou překonal odtahování poškozené a přetáhl ji na svoji postel, kde na ležící poškozené vykonal soulož, od té doby s ní opakovaně proti její vůli několikrát měsíčně měl pohlavní styk,“ konstatoval v rozsudku senát v čele s Jaroslavou Bartošovou.

Poškozené vyhrožoval, že pokud jej uvede jako otce, zabije ji, sebe i děti soudkyně Jaroslava Bartošová

Zvrhlý otec nic nedbal toho, že ho dcera prosila, plakala a zapřísahala, aby ji nechal na pokoji. Naopak ji ještě bil, křičel na ni a nedovolil jí používat antikoncepci. Dívka vše snášela jen ze strachu a závislosti na něm. V roce 2002 se jí narodila dcera a v roce 2006 syn.

Nejpřísnější trest

„Před jejich narozením vždy poškozené vyhrožoval, že pokud jej uvede jako otce, zabije ji, sebe i děti, přesto jí ani v jednom případě další interrupci nedovolil, ačkoli ji poškozená chtěla v obou případech podstoupit s odůvodněním, že má strach, že děti budou v důsledku početí s vlastním otcem geneticky postižené. Po narození dětí jí obviněný navíc začal vyhrožovat také jejich zabitím,“ uvedla soudkyně Bartošová.

Dívce poté začal zakazovat scházet se s vrstevníky, musela se starat nejen o domácnost a své děti, ale i o další tři nevlastní sourozence. Zvrhlík doma všechny mlátil a s dcerou souložil přímo před zraky dětí.

Muž umně zneužíval situace, kdy na něm byla dcera závislá finančně i tím, že neměla kam odejít.

„Byla pod neustále se stupňujícím tlakem ze strany obviněného, sociálně ji izoloval, omezoval její spánek, předstíral vlastní umírání,“ upozornili soudci.

Žena v sobě přesto po deseti letech našla odvahu a od otce utekla do azylového domu. Teď se musí vyrovnávat s děsivými zážitky i s posttraumatickou stresovou poruchou. Senát nad mužem vynesl nejpřísnější možný trest, který žalovaný skutek umožňoval.

Petr Kozelka, Právo

nahoru

Krimi:

Řidič kamiónu v Mikulově upozornil na divné zvuky, ve voze našli čtyři migranty

-

dnes 19:39 Čtyři muže, kteří se snažili nelegálně překročit...

Musím do zoo, tvrdil řidič MHD na pervitinu v Holešovicích policii. Drogu zkusil schovat

-

dnes 18:11 Video: Pražští kriminalisté obvinili řidiče autobusu...

Za obchodování s lidmi v Británii potvrdil soud dvojici tresty

-

dnes 16:08 Ladislavu Fedákovi a Romanu Fekovi potvrdil ve čtvrtek...

Muž s tetováním ACAB přepadl v Liberci hernu a zbil obsluhu

-

dnes 15:06 Video: Liberecká policie pátrá po muži, který podle ní...

Cizince obviněné z vraždy muže v pražském autobusu čeká soud

-

dnes 14:50 Státní zástupkyně obžalovala dva cizince, kteří jsou...

Řidič ujížděl policistům v Ostravě s krabicemi plnými surovin k výrobě pervitinu

-

dnes 14:35 Ostravští kriminalisté se v noci na středu snažili...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů