Kultura

De La Soul budou rapovat na Výstavišti

9.6.2004 19:28 Legendární americká hiphopová skupina De La Soul vystoupí 11. června na pražském Výstavišti v rámci velkého koncertu, jehož se zúčastní česká a slovenská špička hip hopu. Na pódiu se dále obeví Peneři strýčka Homeboye, Indy & Wich i nejlepší slovenský soubor Názov stavby. K vidění budou také tanečníci break dance a beatboxeři.

Akce současně slouží k propagaci pořádají agentury Neighbor Beats, která vydala svoji první desku - singl rappera jménem Čistychov, který je člen souboru Názov stavby.

"Label, který distribuuje firma EMI, jsme založili proto, že hiphopová scéna zatím u nás nemá adekvátní postavení, což chceme změnit, míníme vydávat známá jména i nováčky," uvedl Adam Svejkovský z pořádající agentury. Dramaturgii vydavatelství však nezveřejnil: "Záleží, jak uspěje Čistychov se svým debutovým albem, které vydáme v září."

Vysvětlil také, proč pozval právě De La Soul, kteří se objeví na pódiu v 23:00: "Je to jedna z nejslavnějších hiphopových skupin, má stejné postavení jako Run DMC nebo Public Enemy. Stáli u zrodu stylu, reprezentují Old Skool, jsou známi pestrostí své tvorby i přesahy k soulu. Důležité také bylo, že ve čtvrtek zrovna vystupují ve Varšavě."

Kdo jsou De La Soul

Kapela vznikla v New Yorku v roce 1985 a zaujala hned svým debutem Three Feet High & Rising z roku 1989. Zdařilá byla i další alba De La Soul Is Dead a Buhloone Mindstate. Tříčlenný soubor, který tvoří rappeři Posdnuos a Trugoy spolu s DJem Maseem, sevšak dokázal vyrovnat s novými trendy, což ukázala série alb Art Official Inteligence. Na ní spolupracoval s reprezentantem gangsta rapu Redmanem, s rapperm jménem Busta Rhymes  i soulovou zpěvačkou Chakou Khan.

Agentura uspořádala loni několik akcí na Jižním městě - 1. ročník South City Open Airu i federální Neighbor to Neighbor aka Petržalka to Jižák.

Alex Švamberk, Novinky

nahoru

Kultura:

Festival Brod 1995 už není jenom vzpomínka

-

včera 12:46 Na stadiónu v Českém Brodu se od roku 1995 konal...

Zpěvačka Moonchild Sanelly: Vždy jsem rebelovala s příčinou

-

včera 09:11 Moonchild Sanelly je jihoafrická zpěvačka, která...

Hudebník a producent Michal Dvořák: Vytváříme něco nového

-

včera 07:44 Michal Dvořák je nejen členem skupiny Lucie,...

Češi se často stydí za to, že sledují telenovely

-

18.8. 21:01 O některých televizních seriálech a pořadech si Češi...

Dinosaur Pile-Up: Nikdy nemáme pocit, že už máme dost písniček

-

18.8. 15:25 Anglická rocková skupina Dinosaur Pile-Up letos v létě...

Letní Letná - život mezi nebem, zemí a haraburdím

-

18.8. 12:09 Jubilejní 15. ročník mezinárodního festivalu nového...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů