Krimi

Nastražená vejce mohou zabít člověka

5.6.2004 20:50 Neznámý pachatel nastražil v okolí Skřivaň na Rakovnicku již v dubnu jako návnadu otrávená vejce. Nyní rozbory prokázaly, že jed ve vejcích může kromě lesních zvířat zabít i dospělého člověka, uvedla v sobotním zpravodajství televize Prima.

Travič vejce naplnil prudce jedovatými zakázanými chemikáliemi na ošetřování chmele, a to v koncentraci, která je stopadesátkrát silnější než dávka, která stačí například k zabití lišky, uvedla televizní stanice. "Pokud není okamžitý zásah, není šance k přežití," řekl Primě ředitel veterinární inspekce z Rakovníka Tomáš Polák.

Lidé v okolí Skřívaň zřejmě podle Primy znají možného traviče, mají ale strach říct policii o koho jde, přestože ta jim zaručuje anonymitu. Jediné o čem nahlas hovoří je, že pachatel je nebezpečný přírodě i lidem.

Vedoucí mysliveckého svazu Tetřev Josef Svoboda televizní stanici řekl, že je "těžké někoho usvědčovat, když proti němu nejsou perfektní důkazy. Myslivci naopak podali trestní oznámení na neznámého pachatele pro pomluvu, které nyní budou policisté řešit, uvedla televizní stanice.

ČTK

nahoru

Krimi:

Mladého chodce srazilo v Praze nad ránem auto

-

včera 13:02 V kritickém stavu byl do nemocnice Motol převezen...

Estonec v patrně kradeném autě v Plzni boural, po nárazu začalo BMW hořet

-

včera 10:06 Video: V noci na neděli havaroval v Plzni mladý...

Řidič skončil na Benešovsku s autem v rybníce, život mu zachránil pohotový svědek

-

včera 08:17 S autem v rybníce skončil v sobotu večer řidič v...

Manželé s půlročním miminkem se v Praze přiotrávili oxidem uhelnatým

-

17.2. 17:54 Video: Tříčlenná rodina se v sobotu odpoledne...

Na Klatovsku se čelně srazila osobní auta, čtyři zranění z toho dvě děti

-

17.2. 16:29 Video: Dvě osobní auta se čelně střetla v sobotu...

Mladík s atrapou bomby přepadl v Praze banku, odnesl si několik desítek tisíc

-

17.2. 15:16 V pátek odpoledne vyrazili policisté i pyrotechnik do...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby