Kultura

Děti se s Robbiem zdržely až na pódiu

obrazek

S Robbiem Williamsem zpívaly děti písničku High Hopes.

FOTO: archív Claireton Chorale

28.4.2014 10:24 Písničku High Hopes, původně z repertoáru Franka Sinatry, zazpíval v sobotu v pražské O2 areně s Robbiem Williamsem dětský sbor Claireton Chorale z pražských Klánovic. Jeho sbormistrem a dirigentem je Světlana Tvrzická.

„Dva týdny před koncertem jsme od týmu Robbieho Williamse dostali podklady k písničce. Připravila jsem noty i aranžmá a pořídili jsme první zkušební nahrávky. Bylo dobré, že byly velikonoční prázdniny. Díky nim jsme získali víc času na přípravu,“ řekla Právu Tvrzická.

V sobotu v 16 hodin měla proběhnout v O2 areně zkouška. Přestože Williams v Praze byl od velmi časných ranních hodin, nekonala se, protože technický tým dorazil se zpožděním a v hale se teprve stavěla scéna.

„Měli jsme mít zkoušku přímo na pódiu, ale nakonec nás pozvali až na půl sedmou. Řekli nám, kam máme jít a co přesně máme na pódiu dělat, a to bylo v podstatě všechno. Poprvé se děti s Williamsem potkaly za scénou ve chvíli, kdy měl na sobě kostým opičáka. Jen nás pozdravil. A pak se s ním setkaly až na pódiu. Myslím si ale, že obstály velice dobře,“ pyšní se Tvrzická.

Ve skupině pro vystoupení s Williamsem byly děti od šesti let. Vybrala je i podle toho, aby byly schopny komunikovat v angličtině, protože tým zpěváka jinak nečinil. Po koncertě jim Williams poslal drobné dárečky.

„S Live Nation spolupracujeme už několik let. Loni jsme například v Praze na koncertě doprovázeli Rogera Waterse, vystupovali jsme i v programu ABBA the Show,“ uzavírá Tvrzická.

Jaroslav Špulák, Právo

nahoru

Kultura:

Ředitel Festivalu krátkých filmů Praha: Důvodů, proč točit kraťasy, je spousta

-

dnes 16:10 Od středy hostí pražská kina Světozor a Pilotů už 13....

Bubeník Tony Buck nabídne zvukové koláže

-

dnes 14:18 Tony Buck, který zahraje 25. ledna v klubu Punctum,...

Zemřel režisér Policejní akademie Hugh Wilson

-

dnes 14:13 Režisér Hugh Wilson zemřel v neděli v americkém...

Robert Plant potěší české fanoušky v Pardubicích

-

dnes 12:41 Už 31. července zavítá opět do ČR žijící legenda,...

Nominacím na Českého lva dominuje Bába z ledu. Šanci mají i Roden a Voříšková

-

dnes 11:36 Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vyhlásila...

Woodyho Allena se zastal Alec Baldwin: Tohle není fér

-

dnes 10:29 Poté, co se od Woodyho Allena začali distancovat herci...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby