Kultura

Děti se s Robbiem zdržely až na pódiu

obrazek

S Robbiem Williamsem zpívaly děti písničku High Hopes.

FOTO: archív Claireton Chorale

28.4.2014 10:24 Písničku High Hopes, původně z repertoáru Franka Sinatry, zazpíval v sobotu v pražské O2 areně s Robbiem Williamsem dětský sbor Claireton Chorale z pražských Klánovic. Jeho sbormistrem a dirigentem je Světlana Tvrzická.

„Dva týdny před koncertem jsme od týmu Robbieho Williamse dostali podklady k písničce. Připravila jsem noty i aranžmá a pořídili jsme první zkušební nahrávky. Bylo dobré, že byly velikonoční prázdniny. Díky nim jsme získali víc času na přípravu,“ řekla Právu Tvrzická.

V sobotu v 16 hodin měla proběhnout v O2 areně zkouška. Přestože Williams v Praze byl od velmi časných ranních hodin, nekonala se, protože technický tým dorazil se zpožděním a v hale se teprve stavěla scéna.

„Měli jsme mít zkoušku přímo na pódiu, ale nakonec nás pozvali až na půl sedmou. Řekli nám, kam máme jít a co přesně máme na pódiu dělat, a to bylo v podstatě všechno. Poprvé se děti s Williamsem potkaly za scénou ve chvíli, kdy měl na sobě kostým opičáka. Jen nás pozdravil. A pak se s ním setkaly až na pódiu. Myslím si ale, že obstály velice dobře,“ pyšní se Tvrzická.

Ve skupině pro vystoupení s Williamsem byly děti od šesti let. Vybrala je i podle toho, aby byly schopny komunikovat v angličtině, protože tým zpěváka jinak nečinil. Po koncertě jim Williams poslal drobné dárečky.

„S Live Nation spolupracujeme už několik let. Loni jsme například v Praze na koncertě doprovázeli Rogera Waterse, vystupovali jsme i v programu ABBA the Show,“ uzavírá Tvrzická.

Jaroslav Špulák, Právo

nahoru

Kultura:

Filmové premiéry: Solo: Star Wars Story, Dámský klub, Gangsterdam, Na krátko a Pod jedním stromem.

-

dnes 07:00 S novým představitelem Hana jde do kin Solo: Star Wars...

Fillův obraz Hráči (šachu) se prodal za 17,7 miliónu korun

-

včera 19:36 Obraz Emila Filly Hráči (šachu) se na aukci v Praze...

RECENZE: Dvořáková vykresluje současnou vesnici

-

včera 16:53 Prozaička Petra Dvořáková se nejvýrazněji zapsala do...

Při ZUŠ Open uctí hudbu děti z celé země. Patronkou je Magdalena Kožená

-

včera 15:26 Zhruba čtyři stovky základních uměleckých z celé...

Režisér Solo: Star Wars Story Ron Howard: Fanoušci chtějí odpovědi na hodně otázek

-

včera 14:09 Po světové premiéře na festivalu v Cannes vstoupí...

Divadelní fotografie musí umět přiznat barvu

-

včera 12:18 Výstavní sály pražského Obecního domu hostí do 24....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby