AutoMoto

Opel se do dvou let vrátí k zisku, tvrdí šéf automobilky Neumann

obrazek

FOTO: Martin Žemlička, Novinky

14.4.2014 14:50 Německá automobilka Opel by se mohla již příští rok vrátit k zisku díky úsporným opatřením a oživení poptávky v Evropě. V rozhovoru pro list Wall Street Journal Deutschland to řekl šéf podniku Karl-Thomas Neumann.

„Existuje však mnoho faktorů, které nelze ovlivnit,” upozornil Neumann. Oficiálním cílem firmy proto nadále zůstává vrátit se k zisku v roce 2016, píše Wall Street Journal Deutschland.

Neumannovým dlouhodobým cílem zůstává učinit z Opelu dvojku na evropském trhu s osobními automobily. V loňském roce byl Opel třetí nejprodávanější značkou v Evropě po německém Volkswagenu a americkém Fordu. Podíl Opelu na evropském trhu loni poprvé za 15 let stoupl a Neumann počítá s jeho nárůstem také letos.

Opel, který je součástí největší americké automobilky General Motors, podle WSJD vloni díky úsporným opatřením snížil ztrátu o zhruba 60 procent na přibližně 800 miliónů dolarů (16 miliard korun).

Podle studie německého Centra pro automobilový výzkum (CAR) se loni ztráta Opelu připadající na jeden prodaný automobil snížila na 607 eur (asi 17 000 korun) z předloňských 1341 eur (37 500 korun).

ČTK

nahoru

AutoMoto:

Nový Mitsubishi Outlander má i v přísnějších testech stejnou spotřebu

-

dnes 10:31 Emisní normy WLTP jsou noční můrou pro automobilky. To,...

Bublající posel radosti. Test Fordu Mustang GT Convertible

-

dnes 10:23 Obrazem: O některých autech se dá napsat, že dokážou...

Unikátní český supersport je na prodej

-

včera 10:32 Říká vám něco jméno Innotech Mysterro? Patříte-li k...

Slavná Isetta má následovníka. Je to elektromobil

-

včera 08:01 Video: V historii motorismu je několik zajímavých...

Mustang Cobra Jet: Nejrychlejší Ford pro sprinty

-

17.8. 19:11 Obrazem: Ford slaví šedesátiny modelu Mustang Cobra...

Hasiči Moravskoslezského kraje jezdí elektro-golfem

-

17.8. 16:09 Hasičská auta jsou a dlouho budou stále naftová, ale u...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů