Domácí

Loňskou ztrátu v hospodaření vyrovnali Starostové přebytkem z dřívějška

obrazek

Nově zvolený předseda STAN Martin Půta.

FOTO: Milan Malíček, Právo

1.4.2014 08:33 Hnutí Starostové a nezávislí (STAN), partnerské seskupení TOP 09, hospodařilo loni vyrovnaně. Náklady sice kvůli volbám přesáhly příjmy, rozdíl ale hnutí uhradilo z přebytku hospodaření nevolebního roku 2011. V úterý to sdělil mluvčí hnutí Lukáš Novák. Předloni hnutí skončilo s téměř šestimiliónovou ztrátou. Politické strany a hnutí musí své výroční finanční zprávy předložit Sněmovně do úterý.

"Jakkoli měl být rok 2013 rokem nevolebním, již postup Karla Schwarzenberga do druhého kola prezidentských voleb přinesl zvýšené, byť radostné výdaje. Největší položku výdajů pak představovaly náklady na předčasné parlamentní volby," uvedl Petr Gazdík, který zprávu připravoval ještě jako odstupující předseda hnutí.

Loňské příjmy STAN činily 24,84 miliónu korun, náklady 25,65 miliónu. Přebytek hospodaření z roku 2011, ze kterého hnutí rozdíl vyrovnalo, byl 12 miliónů korun a pokryl i zvýšené náklady z předloňska. Do letoška tak STAN podle svého mluvčího vstoupil se zůstatkem na účtu 5,7 miliónu korun.

Podstatnou část loňských příjmů tvořily dary od TOP 09, které STAN získává podle smluv o spolupráci s touto stranou. Loni to bylo více než 14,7 miliónu korun. Zároveň hnutí darovalo TOP 09 podle stejných pravidel částku přesahující 12 miliónů Kč. Další peníze hnutí loni získalo od státu, z darů členů a podporovatelů a ze členských příspěvků.

Zůstatky sněmovních stran (v miliónech Kč)
KSČM84
ČSSD34,9
TOP 0924,1
KDU-ČSLpřes 20
STAN5,7
Úsvitv řádech miliónů
ODS-14,54
ANO-40

Výdaje šly loni vedle voleb také na provoz, uvedl Novák. Pro letošní rok budou podstatnou část výdajů tvořit náklady na komunální volby.

Největší zisk ze sněmovních stran loni vykázali komunisté, a to 84 miliónů korun. Se ziskem skončila i ČSSD, která byla v plusu 34,9 miliónu korun. TOP 09 hospodařila se ziskem 24,1 miliónu korun, lidovcům zůstal přebytek přes 20 miliónů korun. Hnutí Úsvit podle svého tajemníka a mluvčího Jana Zilvara mělo zisk v řádu miliónů korun.

Naopak hnutí ANO skončilo podle svého předsedy Andreje Babiše ve ztrátě asi 40 miliónů korun. ODS loni hospodařila se ztrátou 14,54 miliónu korun.

ČTK

nahoru

Domácí:

V pasťácích končí malí vrazi i záškoláci

-

dnes 04:00 Při umisťování dětí a mladistvých do výchovných ústavů...

Aktivisté v Brně přerušili představení se znásilňujícím Ježíšem

-

včera 19:30 Video: aktualizováno Aktivistům se v sobotu večer...

Pirát Pikal se omlouvá za podporu pro vyznamenání komunistického básníka Sýse

-

včera 18:38 Pirátský poslanec a místopředseda Sněmovny Vojtěch...

Do ústavů jdou děti, jejichž rodiče tam už byli také

-

včera 16:14 Reputace výchovných ústavů přes snahy mnohých ředitelů...

Senátorem za Zlín je Tomáš Goláň, střídá Františka Čubu

-

včera 15:56 Senátorem za volební obvod č. 78 Zlín se stal daňový...

Jsme krok od oživení vlivu stalinistů, řekl Fiala k sestavování vlády. ODS chce být alternativa

-

včera 15:49 Česko je krok od první polokomunistické vlády od roku...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby