Finance

Realitka ustoupila a vrátí klientovi část peněz, o které přišel

obrazek

Profimedia.cz

17.3.2014 04:02 Realitní kancelář M&M navzdory původně odmítavému postoji vrátí po článku v Právu klientovi Davidu Rohlíkovi polovinu z 64tisícového rezervačního poplatku za zmařený prodej domu v obci Bučovice v Jihomoravském kraji. Na této částce se mimosoudně dohodli. Klientův boj o peníze, o které přišel, ale tímto nekončí.

Prodej se nemohl realizovat nikoliv jeho zaviněním, ale protože vlastník domu, společnost CK Finance, s níž M&M spolupracovala, neuhradil dluh vůči finančnímu úřadu.

Rohlík firmě CK Finance na částečnou úhradu jejího dluhu poslal ze svého 52 tisíc korun, aby se prodej mohl dokončit. CK Finance ale dohodu s kupujícím nedodržela. Zbývající část závazku vůči berňáku nezaplatila. Rohlík tak byl nucen odstoupit od smlouvy o smlouvě budoucí, přičemž ale realitka tvrdila, že to nezakládá nárok na vrácení rezervačního poplatku.

Sliby, chyby

Obvodní soud pro Prahu 5 ovšem zároveň potvrdil, že CK Finance je dlužník, neboť je povinná Rohlíkovi vrátit 52 tisíc. Napálený klient tak má v ruce alespoň exekuční titul, jenže zatím je to jen kus papíru.

Nyní již jsou v katastru nad všemi nemovitostmi CK Finance vedeny exekuční plomby

V článku Práva „Kupovali domek, na kterém vázl dluh. Přišli o desetitisíce“ z konce února sice jednatel CK Finance Rudolf Ciesla slíbil, že peníze panu Rohlíkovi vrátí, ale nestalo se tak. Advokát poškozeného tak v nejbližších dnech zahájí exekuci proti CK Finance.

Kupovali domek, na kterém vázl dluh. Přišli o desetitisíce

„Přijal jsem návrh vyrovnání ze strany M&M reality pro Moravu, že nám vrátí polovinu rezervačního poplatku. Co se týče CK Finance, tak nám ani našemu advokátovi na výzvu k úhradě neodpověděli ani po čtrnácti dnech,“ sdělil Právu Rohlík.

CK Finance je sice vlastněna skořápkou registrovanou v daňovém ráji, ale vlastní nemovitosti v Brně-Bohunicích, Bučovicích a Račicích, takže exekutor už provedl blokace a případně má co dražit. Pokud by tomu tak nebylo, byla by exekuce marná a náklady na exekutora by musel platit oprávněný, tedy pan Rohlík.

„Už jsem podepsal smlouvu o vedení exekuce se soudním exekutorem Davidem Chaloupkou z Kroměříže. Nyní již jsou v katastru nad všemi nemovitostmi CK Finance vedeny exekuční plomby proti tomu, aby se majetek nemohl ukrýt, tak věřím, že se snad svých peněz konečně po více než roce domohu,“ konstatoval Rohlík.

„Divím se tomu, že na nás přišla nějaká exekuce, že nás k tomu ten soud odsoudil. My mu (panu Rohlíkovi) tedy těch 52 tisíc vrátíme. K našemu pochybení ale nedošlo. Celý obchod zkazil on,“ řekl k tomu v únoru Ciesla.

Jindřich Ginter, Právo

nahoru

Finance:

Tři z pěti lidí by chtěli vyšší mzdu

-

dnes 05:04 Většina Čechů se domnívá, že si za svoji práci zaslouží...

Černým odběratelem energií se můžete stát i neúmyslně. Na co si dát pozor?

-

včera 10:29 Pokud energii vědomě odebíráte tzv. na černo, může se...

Devět z deseti Čechů sleduje letáky obchodů, i když třeba nákup ani neplánují

-

19.8. 03:00 Alespoň někdy si letáky obchodních řetězců prolistuje...

Přímý prodej nemovitostí roste

-

18.8. 05:00 Přímý prodej nemovitostí, tedy bez využití služeb...

Půjčky jsou levnější a dostupnější, lidé se ale často zadluží zbytečně

-

17.8. 04:12 Úvěry jsou v současné době levnější než v minulosti....

Češi nakupují on-line, pohodlně a s dovážkou

-

16.8. 08:19 Trend on-line nákupů je na vzestupu po celé Evropě, a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů