Krimi

Za smrt na hřbitově pro hrobníka definitivně osm let

27.5.2004 13:47 Po jedenácti letech od záhadného zmizení padesátileté Aleny Šedivé na pražském Vinohradském hřbitově byl za její smrt definitivně odsouzen hrobník Jan Kříž. Pražský vrchní soud ho poslal na osm let za mříže, ovšem znásilnění nebo vraždu mu nemohl prokázat. Tělo se totiž nikdy nenašlo.

"Důkazy, že obžalovaný poškozenou nejprve nožem zranil a následně ji usmrtil, existují," zdůvodnil rozhodnutí předseda senátu Jindřich Fastner. Kříž byl odsouzen pouze za ublížení na zdraví s následkem smrti. Křížův obhájce Miloš Červinka s rozsudkem nesouhlasí a je připraven jít s případem k Nejvyššímu soudu.

"Neprokázalo se, že by jediný důkaz nade vší pochybnost svědčil o tom, že se můj mandant jednání dopustil," uvedl. Státní zástupce Zdeněk Topinka, který případ označil za jeden z nejkomplikovanějších za posledních deset let, však o Křížově vině nepochybuje. "Jsem naprosto přesvědčen, že tam došlo k vraždě," tvrdí Topinka.

Pražský vrchní soud o Křížovi rozhodoval už podruhé. Ženu její přátelé viděli naposledy v roce 1993 odcházet z hospody v Křížově doprovodu. Manžel později nalezl v blízkosti hřbitova džíny své ženy. Případ byl před deseti lety odložen pro nedostatek důkazů.

Tělo zřejmě spálil v krematoriu

Kauzu otevřelo státní zastupitelství znovu loni v dubnu. Rozbor stop na nalezených džínách prokázal ženinu krev a ještě krev stejné skupiny, jakou má Kříž, nedošlo však k testům DNA, které by dokázaly viníka spolehlivě určit.

Kříž před deseti lety uvedl na policii, že do ženy, která u něj byla na Vinohradském hřbitově, strčil, a ona upadla a udeřila se do hlavy. Tělo údajně hodil do kontejneru na zvadlé květiny. Svou původní výpověď pak záhy popřel a tvrdil, že ženu pouze doprovázel a u hřbitova se rozešli.

Tělo ženy se však nikdy nenašlo a kriminalisté se domnívají, že je Kříž spálil v krematoriu.

Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Na Kladensku hoří třídírna odpadů

-

dnes 18:57 Video: aktualizováno Několik jednotek hasičů vyjelo v...

Policisté vyšetřují únos tříleté dívky z Prahy

-

dnes 18:33 aktualizováno Pražští policisté vyšetřují od pátečního...

Řidič na Zlínsku zdemoloval auto o betonový mostek, motor vyletěl z vozu

-

dnes 15:25 Části zdemolovaného vozu Ford Mondeo zůstaly po páteční...

Opilá žena v Táboře upadla pod projíždějící vlak. Přežila

-

dnes 14:41 O velkém štěstí může mluvit 46letá žena, která ve...

Řidič ve fabii s vozíkem projel téměř celou dálnici D6 v protisměru

-

dnes 13:37 Video: Téměř celou dálnici D6 projel ve středu v...

Zpěvák kapely Lunetic Kocián dostal za zmlácení přítelkyně podmínku

-

dnes 13:03 Zpěvák kdysi slavné chlapecké kapely Lunetic Martin...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby