Krimi

Čtrnáct policistů obviněno z násilí vůči bezdomovcům

27.5.2004 12:24 Čtrnáct policistů, kteří působí na pražském Hlavním nádraží, je od začátku tohoto týdne stíháno ze zneužívání pravomoci veřejného činitele. Podle kamerových záznamů ze služebny totiž bezdůvodně zbili tři muže. Dva z nich byli bezdomovci.

O obvinění skupiny policistů dnes informovala mluvčí ministerstva vnitra Věra Dušková.

Počínáním příslušníků oddělení železniční policie se Inspekce ministra vnitra zabývala zhruba čtyři měsíce. Postupně nasbírala dostatek důkazů, aby spis předala příslušnému policejnímu orgánu, který zahájil trestní stíhání 14 z nich.

"Jejich nezákonné jednání mělo spočívat v tom, že předvedli a bezdůvodně fyzicky napadli tři osoby. Někteří policisté je bili, další nečinně přihlíželi, aniž by jednání kolegů zabránili," popsal Michal Zachystal z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1.

Podle něj policisté jednoho z bezdomovců, kterého se ale dosud nepodařilo najít, předvedli zcela neoprávněně. Další dva se měli dopustit poškozování věcí a opilství.

Obvinění již vypovídali

Policisté podle Zachystala měli bezdomovce opakovaně udeřit rukou, ale i do nich kopali. Poškození ale neutrpěli žádná vážnější zranění, jak dodal státní zástupce.

Zachystal pak upřesnil, že třináct mužů zákona si již obvinění převzalo v průběhu tří úvodních dní tohoto týdne. U posledního se to zatím nepodařilo, protože je v pracovní neschopnosti.

Většina již byla vyslechnuta, teď přijdou na řadu svědectví dvou známých obětí. Pokud budou uznáni vinnými, hrozí jim trest od šesti měsíců až po tři léta. Ovšem potrestáni mohou být i kázeňsky.

Novinky

nahoru

Krimi:

Měl v sobě drogy, vyhýbal se vězení. Policejní honička na Kladensku skončila střelbou a požárem

-

dnes 16:08 Policistům na Kladensku ujížděl ve středu večer muž pod...

Únik fenolu v děčínské chemičce má první oběť

-

dnes 16:01 aktualizováno Únik jedovatého fenolu v děčínské...

Ženu podle žalobce zachránil od utopení pes, útočník ji pak zkopal do bezvědomí

-

dnes 15:58 Video: Věrný pes podle státního zastupitelství...

Obešel systém a vyšlo mu to, myslí si dozorci o vězni, který se otrávil metadonem

-

dnes 15:17 Obvodní soud pro Prahu 4 pokračoval ve čtvrtek v...

Dělník, který zemřel po pádu do sila, byl profesionální hasič

-

dnes 15:13 Dělník, který ve středu odpoledne zemřel po pádu do...

Pohřešovanou ženu našli podchlazenou na zahradě jednoho domu v Liberci

-

dnes 15:03 aktualizováno Policisté na Liberecku pátrali po...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby