Kultura

Scéna pro Českého lva jede do Rudolfina

obrazek

Šimon Caban je architektem scény pro České lvy.

FOTO: Právo - Milan Malíček

18.2.2014 12:37 Pódiová dekorace, na níž se budou v sobotu večer v pražském Rudolfinu předávat výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA) Český lev za filmy roku 2013, vyrostla v minulých dnech pod architektonickým vedením Šimona Cabana v dílnách barrandovských filmových ateliérů.

„Jsem rád, že Barrandov Studio dostalo poprvé za dvacetiletou historii Českých lvů možnost se na této prestižní akci partnersky podílet a že dekorace pro ceremoniál staví naši řemeslníci. Ti, jejichž předchůdci začali stavět český film již před více než osmdesáti lety, a oni na jejich práci dodnes navazují,“ řekl Právu generální ředitel společnosti Petr Tichý a připomněl, že Barrandov Studio se podílelo i na několika letos nominovaných filmech, jako jsou Hořící keř, Klauni či Colette.

Nyní se již stavba rozebírá a stěhuje do Rudolfina. „S barrandovskými stavbaři to ve zdejší hale byla krásná práce, teď už zbývá, abychom se do Dvořákovy síně vešli,“ řekl Právu s úsměvem Šimon Caban, který spolupracoval se svým bratrem Michalem.

Do pražského Rudolfina se přestěhuje i schodiště.

FOTO: Právo - Milan Malíček

„Navazujeme na prostor Rudolfina, který chceme s pokorou a úctou využít,“ přiblížil Caban koncepci, která pracuje například se vstupním prostorem Rudolfina i s některými jednotlivými detaily.

„Ten prostor je reprezentativní, noblesní, má charakter. Nemá bohužel moderní technické parametry a zázemí, ale na to jsme s Michalem zvyklí z karlovarského festivalu, poradíme si. Doufám, že to bude fungovat a že to bude konečně večer filmařů, že se vymaní z estrádních rozměrů,“ řekl architekt.

Scénu pro filmové ceny poprvé staví barrandovští řemeslníci.

FOTO: Právo - Milan Malíček

K ozvučení sálu, který slouží především jako koncertní síň, pak vysvětlil: „To budou řešit zvukaři, musí se na to úplně jinak než při koncertech. Technicky vzato je dnes všechno možné, jde vždy jen o čas, jasná rozhodnutí a rozpočet,“ řekl Caban a poznamenal, že čím menší je rozpočet, tím rozhodnější by měl člověk být.

Věra Míšková, Právo

nahoru

Kultura:

Dinosaur Pile-Up: Nikdy nemáme pocit, že už máme dost písniček

-

dnes 15:25 Anglická rocková skupina Dinosaur Pile-Up letos v létě...

Letní Letná - život mezi nebem, zemí a haraburdím

-

dnes 12:09 Jubilejní 15. ročník mezinárodního festivalu nového...

Beyoncé zjistila, že je potomkem otrokáře a otrokyně

-

dnes 10:07 Zpěvačka Beyoncé se zabývala historií své rodiny a...

Multimediální Rusáci mají premiéru na výročí invaze

-

dnes 07:22 Nové multimediální představení Rusáci o mladých Rusech...

Kam zmizela poslední deska Arethy Franklin? Pomáhali s ní Stevie Wonder i Elton

-

včera 17:55 V červnu 2017 oznámila Aretha Franklin, že pracuje s...

Ondřej Smeykal pozval na Výpravu významné zahraniční hosty

-

včera 16:40 Výprava je série koncertů, kterou pořádá český hráč na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů