Ekonomika

Čechy trápí přírodní živly, každý sedmý poznal jejich sílu

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Radek Plavecký, Právo

5.2.2014 12:26 Každého sedmého Čecha postihla přírodní katastrofa, která mu způsobila škodu. Nejčastěji lidé s pojišťovnami řešili škody způsobené povodněmi. Vyplývá to z analýzy České asociace pojišťoven, materiál se opírá o průzkum uskutečněný mezi více než tisícovkou respondentů.

Největší strach mají lidé z požáru (72 procent), téměř polovina se obává škod způsobených úderem blesku a vichřicí (44 procent) a třetí nejobávanější škodou je krupobití (41 procent).

Dotazovaní přitom řešili paradoxně nejčastěji škody způsobené povodní, uvedla Marcela Kotyrová z České asociace pojišťoven.

Skutečnost, že povodně a záplavy jsou nejčastější pojistnou událostí, potvrdila i anketa mezi pojišťovnami. Průměrná výše takové škody je 167 000 Kč. Druhým nejrozšířenějším živlem je vichřice, kde průměrná škoda představuje téměř 30 000 Kč.

Obavy panují z požáru 

Krupobití páchá škodu v průměrné částce 47 000 Kč. Požár je z pohledu četnosti výskytu na posledním místě, průměrná škoda z jedné takové události ale činí 500 000 Kč, což je logickým důvodem toho, proč patří mezi nejobávanější.

Převažujícím důvodem pro sjednání pojištění proti živlům je podle průzkumu překvapivě zvyk. Jen necelou pětinu lidí motivovaly skutečné obavy o majetek nebo předchozí zkušenosti, kdy se museli vypořádat se škodou z vlastních peněz.

Početnější skupina se ale při výběru orientuje především na co nejnižší cenu.

ČTK

nahoru

Ekonomika:

Sony kupuje kontrolní podíl v hudebním vydavatelství EMI

-

dnes 08:53 Japonský technologický a zábavní gigant Sony se dohodl...

Školní zkušenosti na trhu práce nestačí, myslí si Češi

-

dnes 07:01 Názory české veřejnosti na úroveň vzdělání jsou...

V problémech je i CEFC Shanghai. Nesplatila dluhopisy za miliardy

-

včera 16:59 Společnost CEFC Shanghai International, jež je...

Soud zamítl kasační stížnost Dětí Země ve sporu kolem D1 u Přerova

-

včera 16:41 Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost...

Obchodní válka mezi USA a Čínou se odkládá

-

včera 12:04 Spojené státy americké se o víkendu po jednání s Čínou...

Hyperloopem se svezete za dolar a hluk vás budit nebude, slíbil Musk

-

včera 10:47 Miliardář Elon Musk se pokouší získat podporu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby