Koktejl

Lyžař vjel do laviny s kamerou na helmě

BEZ KOMENTÁŘE: Lyžař vjel do laviny, vše natočila kamera na jeho helmě

23.1.2014 20:55 Do laviny, kterou sám spustil, vjel o víkendu nedaleko Denveru Američan Lance Light. Lyžaři se ale nic nestalo, včas totiž otevřel protilavinový airbag, který ho udržel nad sněhem, napsal server stanice CBS4.

Light se i přes zprávy o lavinovém nebezpečí rozhodl vydat se s kamarádem mimo sjezdovky. Dle svých slov si dobře uvědomovali všechna rizika a byli na ně připraveni.

S lavinou se nakonec jeden z nich opravdu setkal, a to konkrétně Light, který si na rozdíl od svého kamaráda vybral prudší sjezdovku. V okamžiku, kdy spatřil valící se sníh, se rozhodl skočit z menší skály, jinak by prý riskoval, že ho lavina zavalí a nepodaří se mu uniknout.

Jakmile dopadl do sněhu, který ho okamžitě začal obklopovat, spustil protilavinový airbag ukrytý ve speciálním batohu. Ten ho udržel nad sněhem a zachránil ho.

Mohlo to dopadnout hůře

„Když se podíváte na video pořádně, vidíte, že jedu přes stopy ostatních lidí, kteří tu lavinu nespustili,“ vysvětloval Light, proč se rozhodl pro svou trasu.

Američan přiznal, že mohl udělat věci jinak. Byla to pro něj ale lekce, kterou nikde jinde nedostane, a doufá, že se z ní poučí ostatní.

Aaron Davidson ze záchranné služby okresu Grand County, který se lavinami zabývá a na místo nehody dorazil, lavinu označil za středně velkou. V některých místech byla dva až dva a půl metru hluboká a lehce podle něj mohla někoho zranit nebo dokonce pohřbít pod sebou.

vps, Novinky

nahoru

Koktejl:

Filmový Borat drží slovo, za české recesisty zaplatil pokutu

-

dnes 15:44 Britský herec Sacha Baron Cohen se sešel s šesticí...

Rodiče vyhazovali děti z hořícího domu, hasiči je chytali

-

dnes 14:00 Video: Dramatické záběry, na nichž hasič pohotově chytá...

Keporkak se snažil zachránit potápěčku před žralokem

-

dnes 13:43 Neuvěřitelné chvilky pod hladinou zažila...

V pražském muzeu lze chodit vzhůru nohama nebo se proměnit v hobita

-

dnes 10:40 Video: Dostat svou hlavu na stříbrný podnos nebo se...

Auto vylétlo ze silnice a přistálo v zubní ordinaci v prvním patře

-

dnes 05:19 Video: Na nehodu, která se stala v neděli nad ránem v...

Nigerijka odpověděla muži na Facebooku, za šest dní se vzali

-

včera 14:17 Většina uživatelů Facebooku se občas podiví nad...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby