Koktejl

Lyžař vjel do laviny s kamerou na helmě

BEZ KOMENTÁŘE: Lyžař vjel do laviny, vše natočila kamera na jeho helmě

23.1.2014 20:55 Do laviny, kterou sám spustil, vjel o víkendu nedaleko Denveru Američan Lance Light. Lyžaři se ale nic nestalo, včas totiž otevřel protilavinový airbag, který ho udržel nad sněhem, napsal server stanice CBS4.

Light se i přes zprávy o lavinovém nebezpečí rozhodl vydat se s kamarádem mimo sjezdovky. Dle svých slov si dobře uvědomovali všechna rizika a byli na ně připraveni.

S lavinou se nakonec jeden z nich opravdu setkal, a to konkrétně Light, který si na rozdíl od svého kamaráda vybral prudší sjezdovku. V okamžiku, kdy spatřil valící se sníh, se rozhodl skočit z menší skály, jinak by prý riskoval, že ho lavina zavalí a nepodaří se mu uniknout.

Jakmile dopadl do sněhu, který ho okamžitě začal obklopovat, spustil protilavinový airbag ukrytý ve speciálním batohu. Ten ho udržel nad sněhem a zachránil ho.

Mohlo to dopadnout hůře

„Když se podíváte na video pořádně, vidíte, že jedu přes stopy ostatních lidí, kteří tu lavinu nespustili,“ vysvětloval Light, proč se rozhodl pro svou trasu.

Američan přiznal, že mohl udělat věci jinak. Byla to pro něj ale lekce, kterou nikde jinde nedostane, a doufá, že se z ní poučí ostatní.

Aaron Davidson ze záchranné služby okresu Grand County, který se lavinami zabývá a na místo nehody dorazil, lavinu označil za středně velkou. V některých místech byla dva až dva a půl metru hluboká a lehce podle něj mohla někoho zranit nebo dokonce pohřbít pod sebou.

vps, Novinky

nahoru

Koktejl:

Muž při havárii vylétl z kradeného auta a dopadl na střechu domu

-

dnes 03:00 Záběry z bezpečnostní kamery ve městě Ponta Grossa v...

Italský soud brání rodičům pojmenovat své dítě po fašistickém diktátorovi

-

včera 20:01 Italský soud si nechal předvolat rodiče 14měsíčního...

Turista v německém přístavu zachránil topícího se chlapce

-

včera 16:12 Video: Když si třicetiletý thajský turista Ruchamon...

Turkmenští policisté prohledávají záchody, pátrají po fotkách prezidenta

-

včera 11:55 Prezident Gurbanguly Berdymuchamedov si už od roku...

Profesor se rozvedl kvůli deseti kočkám. Teď si ženu znovu vzal, i když jich má už čtyřicet

-

včera 09:46 Podivuhodný životní příběh mají za sebou 82letý Trevor...

Přispat si o víkendu omezí riziko předčasné smrti, tvrdí vědci

-

včera 08:34 Dospělí do 65 let, kteří sedm dní v týdnu spí méně než...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby