Krimi

Osahávačky a tlačenice, pražská policie zadržela deset kapsářek

21.1.2014 18:09 Celkem deset kapsářek zadrželi za minulý týden kriminalisté v centru Prahy. Takzvaný kapsa tým z prvního policejního obvodu všechny dopadl přímo při krádeži. Uvedl to v úterý policejní mluvčí Tomáš Hulan. Popsal také, jakým způsobem se zlodějky snažily nejčastěji své oběti okrást.

Poslední skupinu kapsářek policisté dopadli o víkendu. V sobotu to byly dvě Bulharky ve věku 20 a 24 let, které zadrželi v nákupním centru na pražském Náměstí republiky. Další dvě mladé Bulharky pak přistihli při krádeži v neděli na Pražském hradě.

V obou případech chtěly ženy ukrást peněženky nebo mobilní telefony.

Šest dalších kapsářek kriminalisté zadrželi začátkem minulého týdne. Všechny ženy mluvily česky. Do metropole podle Hulana dojížděly z okolních měst a vesnic.

„Všech deset zadržených skončilo na policejní služebně pro trestný čin krádež, některé navíc pro maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neboť měly pravomocným rozsudkem soudu zakázán pobyt na území hlavního města, uvedl mluvčí Hulan.

Ženám hrozí až tříleté vězení.

Opilí jsou snadný terč

Zadržené kapsářky podle mluvčího využívají nejčastěji používanou metodu, tedy to, že se v davu natlačí na svou oběť. Při tom jí prohledají kapsy nebo tašku.

„K tomuto druhu krádeží využívají kapsáři skrumáží v prostředcích hromadné dopravy, nebo davu turistů obdivujících památky,“ uvedl Hulan.

„Druhým typem kapsářů jsou takzvané osahávačky. Tyto ženy si za svou oběť vybírají téměř výhradně podnapilé muže, kterým ve večerních až nočních hodinách na oko nabízejí sexuální služby. Při tom poškozeného osahávají, nezapomenou prohledat obsah pokud možno všech jeho kapes,“ popsal mluvčí další oblíbenou metodu.

Kapsáři navíc podle policistů obvykle pracují v týmech, kdy jeden krade a další hlídají nebo vytvářejí umělý dav.

Novinky

nahoru

Krimi:

Dívku na Chomutovsku srazilo auto, když po vystoupení z autobusu přecházela silnici

-

včera 18:58 U Března na Chomutovsku ve čtvrtek odpoledne srazilo...

Vlak projel u Smržovky návěstidlo a narazil do zarážedla, tři lidé se zranili

-

včera 18:30 Tři lidé se zranili při odpolední nehodě vlaku ve...

Pražští policisté pátrají po mladém muži se sebevražednými sklony

-

včera 15:42 Pražská policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po...

Za zneužívání nezletilých tanečnic dostal vedoucí souboru dva roky

-

včera 14:16 S dvouletým trestem vězení odešel ve čtvrtek od...

Boxer Plachetka, odsouzený za znásilnění, se nového verdiktu zatím nedočkal

-

včera 13:14 Krajský soud v Brně i po výslechu dalších svědků ve...

Mladík rozprodal po Příbrami sedm kilogramů marihuany, hrozí mu deset let

-

včera 12:52 Dohromady nejméně sedm kilogramů marihuany rozprodal...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby