Krimi

Osahávačky a tlačenice, pražská policie zadržela deset kapsářek

21.1.2014 18:09 Celkem deset kapsářek zadrželi za minulý týden kriminalisté v centru Prahy. Takzvaný kapsa tým z prvního policejního obvodu všechny dopadl přímo při krádeži. Uvedl to v úterý policejní mluvčí Tomáš Hulan. Popsal také, jakým způsobem se zlodějky snažily nejčastěji své oběti okrást.

Poslední skupinu kapsářek policisté dopadli o víkendu. V sobotu to byly dvě Bulharky ve věku 20 a 24 let, které zadrželi v nákupním centru na pražském Náměstí republiky. Další dvě mladé Bulharky pak přistihli při krádeži v neděli na Pražském hradě.

V obou případech chtěly ženy ukrást peněženky nebo mobilní telefony.

Šest dalších kapsářek kriminalisté zadrželi začátkem minulého týdne. Všechny ženy mluvily česky. Do metropole podle Hulana dojížděly z okolních měst a vesnic.

„Všech deset zadržených skončilo na policejní služebně pro trestný čin krádež, některé navíc pro maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neboť měly pravomocným rozsudkem soudu zakázán pobyt na území hlavního města, uvedl mluvčí Hulan.

Ženám hrozí až tříleté vězení.

Opilí jsou snadný terč

Zadržené kapsářky podle mluvčího využívají nejčastěji používanou metodu, tedy to, že se v davu natlačí na svou oběť. Při tom jí prohledají kapsy nebo tašku.

„K tomuto druhu krádeží využívají kapsáři skrumáží v prostředcích hromadné dopravy, nebo davu turistů obdivujících památky,“ uvedl Hulan.

„Druhým typem kapsářů jsou takzvané osahávačky. Tyto ženy si za svou oběť vybírají téměř výhradně podnapilé muže, kterým ve večerních až nočních hodinách na oko nabízejí sexuální služby. Při tom poškozeného osahávají, nezapomenou prohledat obsah pokud možno všech jeho kapes,“ popsal mluvčí další oblíbenou metodu.

Kapsáři navíc podle policistů obvykle pracují v týmech, kdy jeden krade a další hlídají nebo vytvářejí umělý dav.

Novinky

nahoru

Krimi:

Malého cyklistu srazilo na Novojičínsku auto, je vážně zraněný

-

dnes 09:39 Jedenáctiletého chlapce srazilo v sobotu večer v obci...

V rakovnické nemocnici vypadl muž z okna

-

včera 16:47 Z okna rakovnické nemocnice v sobotu vypadl starší...

Při nehodě na Kutnohorsku zemřela žena, řidič a dítě jsou zranění

-

včera 15:26 Při dopravní nehodě v Miskovicích na Kutnohorsku v...

Záběry z dronu: hasiči likvidovali požár skládky na Orlickoústecku

-

včera 14:52 Video: aktualizováno Celkem 13 hasičských jednotek...

Žena si při hledání kešek chtěla na Sokolovsku zkrátit cestu a uvízla v rašeliništi

-

včera 13:07 Při oblíbené hře geocaching uvízla žena v pátek...

Při požáru se v Praze v noci zranili dva lidé, pes pošel

-

včera 11:18 Zranění dvou lidí a smrt psa si v noci na sobotu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby