Ekonomika

Ve světě bylo loni rekordních 202 miliónů lidí bez práce

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Robert Galbraith, Reuters

21.1.2014 07:47 V loňském roce přibylo na celém světě pět miliónů lidí bez práce, jejich celkový počet dosáhl rekordních 202 miliónů. Vyplývá to ze zprávy Mezinárodní organizace práce (ILO), která zároveň varovala, že tento nárůst bude v nejbližších letech pokračovat.

Mezinárodní organizace práce očekává, že do roku 2018 se počet lidí, kteří přijdou o práci nebo nebudou schopni práci najít, zvýší o dalších 13 miliónů. Ročně by mělo vzniknout kolem 40 miliónů nových pracovních míst, na pracovní trh však každoročně vstoupí nově až 42,6 miliónu lidí.

Nejvíce postižení nezaměstnaností jsou mladí lidé ve věku 15 až 24 let. Těch bylo loni bez práce 74,5 miliónu, o milión více než předloni, a míra nezaměstnanosti v této kategorii činila 13,1 procenta, informovala agentura ANSA.

Největší podíl na růstu počtu nových nezaměstnaných měla východní a jižní Asie. Oba regiony měly na celkovém počtu nových nezaměstnaných podíl více než 45 procent. Následovaly subsaharská Afrika a Evropa. Naopak nejméně nových nezaměstnaných bylo v Latinské Americe, a to necelých 50 000.

Za dobu krize míra nezaměstnanosti dosáhla své nejvyšší úrovně v roce 2009, kdy činila 6,21 procenta. Předloni se snížila na 5,93 procenta.

Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Kdo postaví nové jaderné bloky? Ministryně průmyslu jednala s korejskou firmou

-

dnes 11:22 Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO)...

Trump cupoval měnovou politiku EU a Číny

-

včera 22:56 Americký prezident Donald Trump v rozhovoru s...

Klidnou letní dovolenou většina podnikatelů nezná

-

včera 21:58 Klidnou letní dovolenou většina z malých a středních...

Kapsch kvůli mýtu podal trestní oznámení na člena komise ÚOHS

-

včera 16:45 Společnost Kapsch podala trestní oznámení na advokáta...

Analytik zpochybnil, že má Tesla na odkup svých akcií. Ty pokračují v pádu

-

včera 16:13 Akcie Tesly, americké automobilky zaměřené na...

Jste v protisměru! Varovné značky vyrostou i v Česku

-

včera 13:40 Video: Česko bude používat pro varování řidičů...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů