Domácí

Zeman vyráží do zahraničí, první zastávkou je Soči

obrazek

Prezident Miloš Zeman

FOTO: Petr Horník, Právo

8.1.2014 11:28 Prezident Miloš Zeman s novým rokem rozšiřuje svůj pracovní program, který před časem omezil kvůli úrazu kolene. Vedle cest po České republice má naplánovány i zahraniční návštěvy. První bude směřovat na zahájení olympijských her do ruského Soči.

Zeman již dříve řekl, že na rozdíl od svého německého protějšku Joachima Gaucka nebude vrcholnou sportovní událost bojkotovat. Je prý ale připraven v Rusku říct svůj názor na tamní stav lidských práv.

Olympijské hry řada osobností bojkotuje v reakci na ruský zákon, který zakazuje propagaci homosexuality. Zeman se má v Soči zúčastnit recepce hlav států, kterou pořádá prezident Vladimir Putin spolu s ministrem sportu.

Dvacet prezidentů za čtyři měsíce

Dalšími zastávkami v jeho plánu zahraničních cest je Štrasburk, kde navštíví Evropský parlament, Srbsko a Slovinsko. V Praze naopak přivítá prezidenty Arménie, Uzbekistánu, Makedonie a Ukrajiny.

S desítkou hlav států se sejde na pražském summitu Východního partnerství. Přivítá také předsedu Evropské komise Josého Barrosa, uvedl ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček.

"Celkově se tedy v různých formátech prezident setká za následující čtyři měsíce se zhruba dvacítkou prezidentů jiných zemí, což je program náročný, vzhledem k pokračujícím návštěvám krajů," uvedl Kmoníček.

Cesty do regionů a zahraničí Zeman přerušil na podzim, když si poranil nohu. Lékaři mu nařídili klid a prezident se léčil na zámku v Lánech. Až s příchodem nového roku obnovuje hlava státu jak návštěvy krajů, tak cesty do zahraničí. V příštím týdnu má v plánu navštívit Karlovarský kraj.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

O Čapím hnízdě se bude jednat i ve výboru europarlamentu

-

dnes 13:40 Případem Čapí hnízdo se bude zabývat kontrolní výbor...

Meteorologové varují před hustým sněžením a silným větrem

-

dnes 12:18 aktualizováno Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ)...

Nestrašte lidi, není důvod. Jsme bezpečná země, vzkázal Babiš Okamurovi

-

dnes 12:05 Jsme bezpečná země a kvóty jsou cestou do pekel,...

Nejlepší vztah mají Češi ke Slovensku, polepšili si Němci

-

dnes 11:30 Nejlepší vztahy mají Češi tradičně ke Slovensku. Jejich...

Muži v pozadí aneb Pravé ruce prezidentských finalistů

-

dnes 10:55 Pomáhají politikům dostat se na vrchol, v gradující...

Sněmovna bude o vydání Babiše a Faltýnka hlasovat v pátek

-

dnes 10:04 O tom, jestli budou premiér a šéf ANO Andrej Babiš a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby