Cestování

Čeští lyžaři se houfně přesunují do Alp. Tam je sněhu dost

obrazek

Mnoho českých lyžařů utíká v právě probíhající zimní sezóně za hranice ČR kvůli lepším sjezdovým podmínkám. Ilustrační foto

FOTO: Jana Hanušková, Právo

8.1.2014 14:36 Uplynulý deštivý víkend zřejmě zbavil české lyžaře poslední kapky nadějí, že si v lednu zalyžují v našich horách. Cestovky proto hlásí nebývalý zájem o lyžařské pobyty v Alpách, kde je sněhu dostatek.

Minulý týden připadlo v italských alpských střediscích až 1,5 metru čerstvého sněhu – nejvíce v západních v regionech Piemont či Valle d’Aosta. V Lombardii, kam se jezdí lyžovat například do Madesima či Tonale, napadly místy až dva metry sněhu, jen o něco menší vrstva nového sněhu leží také v oblastech Skirama a Dolomiti Superski.

„Od druhé poloviny prosince zaznamenáváme výrazně vyšší zájem o nabídku zájezdů do Alp. V porovnání se stejným obdobím loni prodáváme teď o 20 procent více zájezdů,“ říká Martin Řimnáč z CK Nev-Dama, která je českou jedničkou a drží téměř polovinu trhu lyžařských zájezdů. Aktuální cena šestidenního pobytu v Itálii včetně skipasu se pohybuje kolem 4000 korun.

Podle Řimnáče bude během ledna pokračovat zvýšený zájem o únorové pobyty, především na termíny jarních prázdnin. Lyžaři míří také na rakouské sjezdovky, ty preferuje 37 procent klientů CA Invia.

Podle majitele CK Slan Tour Ladislava Pešky roste i zájem o Francii, neboť tamní sjezdovky jsou jediné, které poskytují skutečnou záruku dostatečné a kvalitní sněhové pokrývky. „Vzhledem k naší tradici kupují u nás zákazníci často také Slovensko,“ řekl Právu Peška.

Bohuslav Borovička, Právo

nahoru

Cestování:

Bývalá prelatura začne oprašovat své interiéry a zpřístupní je exkluzivně návštěvníkům

-

včera 21:38 Budova bývalé prelatury v Plasích, která se v 19....

Pouze v Ndutu uvidíte a nafilmujete velké šelmy v akci zblízka

-

včera 18:43 Oblast Ndutu, často zařazená do plánu safari v...

Nejlepší evropskou destinací je podle Lonely Planet italský region Emilia-Romagna

-

včera 15:24 Spřádáte plány na letní dovolenou, ale nechcete jezdit...

V Gruyères je to husté: Dvojitá smetana, sýr a Vetřelec

-

včera 13:05 Obrazem: Malebné středověké městečko Gruyères je...

V Newcastlu vyroste největší vyhlídkové kolo v Evropě, pokoří i London Eye

-

včera 11:36 V britském Newcastlu do několika let vyroste největší...

Nejvíce turistů na jihu Čech bylo z Číny

-

včera 09:21 Na jihu Čech přibývá už čtvrtým rokem turistů....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby