Cestování

Čeští lyžaři se houfně přesunují do Alp. Tam je sněhu dost

obrazek

Mnoho českých lyžařů utíká v právě probíhající zimní sezóně za hranice ČR kvůli lepším sjezdovým podmínkám. Ilustrační foto

FOTO: Jana Hanušková, Právo

8.1.2014 14:36 Uplynulý deštivý víkend zřejmě zbavil české lyžaře poslední kapky nadějí, že si v lednu zalyžují v našich horách. Cestovky proto hlásí nebývalý zájem o lyžařské pobyty v Alpách, kde je sněhu dostatek.

Minulý týden připadlo v italských alpských střediscích až 1,5 metru čerstvého sněhu – nejvíce v západních v regionech Piemont či Valle d’Aosta. V Lombardii, kam se jezdí lyžovat například do Madesima či Tonale, napadly místy až dva metry sněhu, jen o něco menší vrstva nového sněhu leží také v oblastech Skirama a Dolomiti Superski.

„Od druhé poloviny prosince zaznamenáváme výrazně vyšší zájem o nabídku zájezdů do Alp. V porovnání se stejným obdobím loni prodáváme teď o 20 procent více zájezdů,“ říká Martin Řimnáč z CK Nev-Dama, která je českou jedničkou a drží téměř polovinu trhu lyžařských zájezdů. Aktuální cena šestidenního pobytu v Itálii včetně skipasu se pohybuje kolem 4000 korun.

Podle Řimnáče bude během ledna pokračovat zvýšený zájem o únorové pobyty, především na termíny jarních prázdnin. Lyžaři míří také na rakouské sjezdovky, ty preferuje 37 procent klientů CA Invia.

Podle majitele CK Slan Tour Ladislava Pešky roste i zájem o Francii, neboť tamní sjezdovky jsou jediné, které poskytují skutečnou záruku dostatečné a kvalitní sněhové pokrývky. „Vzhledem k naší tradici kupují u nás zákazníci často také Slovensko,“ řekl Právu Peška.

Bohuslav Borovička, Právo

nahoru

Cestování:

V českokrumlovské Řemeslné uličce se můžete lecčemu přiučit, třeba ohnivému řemeslu kovářů

-

včera 17:30 Jsou to hrdinové mnoha pohádek, stateční kováři, kteří...

Wizz Air omezí linky z Prahy na tři, skončí i lety na Island

-

včera 16:17 Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air zruší v...

Dvanáct evropských památek usiluje o záchranu. Do finále se dostane jen sedm

-

včera 14:17 Jako každý rok, i letos vybrala organizace Europa...

Lidé jsou líní ujít pár kroků navíc za skutečným poznáním, míní cestovatel Havlík

-

včera 11:38 Obrazem: Režisér i cestovatel. Rudolf Havlík, který...

Zájem zahraničních turistů o Česko roste, jezdí více do regionů

-

včera 10:05 Zájem zahraničních turistů o Českou republiku v...

Tipy na víkend: Prohlédněte si korunovační klenoty, zatancujte si na hororovém plese

-

18.1. 15:03 U příležitosti stého výročí vzniku Československa si...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby