Kultura

RECENZE: Příjemné muzikálové retro objevili v Liberci

obrazek

Jan Tenkrát jako Pepi a Vlastimil Zavřel jako Mr. Maraczek jsou protagonisty muzikálu.

FOTO: Petr Zbranek

6.1.2014 11:02 S autorskou trojicí Masteroff, Bock a Harnick si milovníci muzikálu spojují především Šumaře na střeše, s Masteroffem též Cabaret. Liberecké Divadlo F. X. Šaldy teď divákům objevilo jejich neméně populární muzikál She Loves Me, který měl na Broadwayi premiéru v dubnu 1963.

Inspirací byla hra Parfumerie z třicátých let amerického dramatika maďarského původu Miklose Laszleho.

Vzniklo příjemné romantické retro popisující osudy lidí z jedné budapešťské prodejny, kde v centru děje je příběh dvojice, jejíž láska je udržována vzájemnou korespondencí, aniž oba tuší, že se denně potkávají jako kolegové v práci.

She Loves Me: Jan Kříž, Alžběta Bartošová

FOTO: Petr Zbranek

Muzikál vždy stojí a padá hlavně s hudbou a Jerry Bock napsal kouzelné melodie, v nichž zaslechneme ozvuky maďarského čardáše stejně jako temperamentní jižní rytmy. Inscenaci nastudoval v Liberci již osvědčený tým vedený šéfem opery, dirigentem Martinem Doubravským, a režisérem Oldřichem Křížem s výborným obsazením hlavních rolí.

Všichni výborně zpívají i hrají

Ať už to je Jan Kříž v roli Georga Kertézse (mimochodem i autor nápadité scénografie), Vlastimil Zavřel jako majitel obchodu Rudy Maraczek, Jan Ježek jako prodavač Zoltán Sipos, Radim Schwab jako proutník Mátyás Kodály, Jan Tenkrát jako poslíček Pepi, Maria Blahynková jako prodavačka Ilona, všichni výborně zpívají a hrají postavy, jejichž příběhy divák sleduje s velkou účastí.

Alžběta Bartošová v roli Georgovy „drahé přítelkyně“ skvěle zpívá, její mluvní projev má sice slyšitelnou stopu cizího akcentu, ale vše vynahradí sympatickým temperamentem.

Po Sugar a Zpívání v dešti má liberecké divadlo další velmi zdařilý muzikál, jenž má šanci stát se diváckým hitem, zvláště u těch, kteří milují romantiku, krásnou hudbu a poutavé lidské příběhy.

Joe Masteroff, Jerry Bock, Sheldon Harnick: She Loves Me
Překlad Petr Palouš a František Zacharník, režie Oldřich Kříž, scéna Jan Kříž, kostýmy Veronika Hindle, choreografie Petra Parvoničová. Česká premiéra 20. 12. 2013 a 4. 1. 2014 v Divadle F. X. Šaldy, Liberec.

Celkové hodnocení: 85 %

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz:

Radmila Hrdinová, Právo

nahoru

Kultura:

Slovenský designér Patrik Illo: Líbí se mi, když se sklo hýbe

-

dnes 12:16 Slovenský sklářský výtvarník Patrik Illo (1973) dokáže...

Tom Petty zemřel na neúmyslné předávkování léky

-

dnes 09:18 Video: Neúmyslné předávkování léky. Tak zní oficiální...

Skupina Mandrage: Někdy se o věcech hádáme

-

dnes 08:52 Plzeňská skupina Mandrage vydala v pátek šesté album....

Rocky je zpět. A s ním béčkový Lundgren a 111kilový Rumun

-

včera 17:51 Akčního veterána Sylvestra Stalloneho novým kouskům...

RECENZE: Zoufalé věci se dějí hlavně ve filmu. Režisér Filip Renč točil podle Haliny Pawlowské

-

včera 16:44 Na základě vlastní knížky Zoufalé ženy dělají zoufalé...

RECENZE: Vietnamka odhaluje život banánových dětí

-

včera 15:12 V českém literárním prostoru se objevila kniha svým...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby