Koktejl

Bertrand Cantat se ve Vilniusu odvolal

19.5.2004 10:12 Francouzský hudebník Bertrand Cantat (40), kterého vilniuský soud poslal koncem března na osm let do vězení za vraždu své družky, herečky Marie Trintignantové, se v úterý na poslední chvíli proti rozsudku odvolal. Zpěvák skupiny Noir Désir znovu předstoupí před litevský tribunál v následujících měsících.

Právník Cantata neprozradil důvody, které zpěváka vedly k rozhodnutí odvolat se. V případě, že se soud začne případem znovu zabývat, zpěvákovi hrozí trest v délce od pěti do patnácti let.

Georges Kiejman, advokát rodiny Trintignantovy, zároveň prohlásil, že se odvolání dalo čekat, domnívá se však, že ani jedné straně se k odvolacímu soudu příliš nechce. 

Podporu má v bratrovi

Xavier Cantat, Bertrandův bratr, prohlásil, že zpěváka podporuje za každých okolností. "Budu za ním stát až do konce, tváří v tvář těm, kteří jsou mimo realitu a utápí se ve svém vzteku," uvedl Xavier.

Cantatův advokát Olivier Metzner je toho názoru, že soud uznal, že Cantat nechtěl Marii zabít. Zároveň si myslí, že rozsudek byl příliš přísný. Matka mrtvé herečky, Nadine Trintignantová, je naopak přesvědčena, že trest byl vynesen spravedlivě.

Novinky, BBC

nahoru

Koktejl:

Ochranářům se povedlo zachránit štěňata přilepená k asfaltu

-

dnes 02:34 Video: Dlouhé hodiny byla v indickém městě Udajpur...

Tvrdohlavý majitel neustoupil, jeho dům tak stojí uprostřed desetiproudé silnice

-

včera 20:33 Takovéto řešení složité dopravní situace je nejspíše...

Ital maluje desítky metrů nad zemí. Místo plátna používá fasády

-

včera 18:10 Video: Italský umělec, který si říká Millo, stihl...

Do dražby jdou čokoládové figurky staré přes sto let

-

včera 14:47 Video: Od doby, kdy malá Eileen Margaret Elmesová z...

V Británii se narodilo dítě se srdcem mimo tělo

-

včera 12:56 Video: Vanellope Hope Willkinsová se narodila s...

Samice mravenečníka Anara porodila už druhá dvojčata

-

včera 12:18 Video: Mravenečníci jsou už od pohledu zvláštní...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby