Krimi

Osmnáctiletá dívka bránila svou kabelku, lupič ji pobodal

obrazek


17.12.2013 12:02 Dvě přepadení evidují policisté v Praze během pátku a soboty. První případ nahlásila 18letá dívka. Po šesté hodině ráno v pátek šla Oplatalovou ulicí k budově Hlavního nádraží. Měla naspěch, a tak si cestu zkrátila přes trávník tamějšího parku, kde na ni v místech mezi křovisky zaútočil muž.

„Zakřičel na ni, ať mu dá kabelku a peníze. Žena lupiči odmítala věci dát, to se ale pachateli nezamlouvalo a začal se s ní o věci přetahovat. Při tom žena ucítila nejprve prudkou bolest v obličeji, pak na stehně a předloktí. To už svou kabelku bránit nezvládla a útočník i s lupem utekl. Mladá žena poté zjistila, že ji muž způsobil bodná a řezná zranění v obličeji, na stehně a předloktí,” uvedla policejní mluvčí Hana Jeřábková.

V druhém případě šla žena v sobotu přibližně hodinu po půlnoci uličkami vedoucími k Národní třídě. Během toho k ní zezadu přijelo černé vozidlo, ze kterého vyběhl mladík a snažil se ženě kabelku z ramene strhnout. Napadená svou tašku pevně držela, takže se muži nepovedlo využít momentu překvapení.

Žena přišla o 20 tisíc

„Lupič proto přistoupil k daleko surovějšímu způsobu a ženu, která svou kabelku usilovně bránila, udeřil pěstí do obličeje. To už svou kabelku pustila a přišla tak o téměř dvacet tisíc korun," dodala mluvčí.

Policisté v souvislosti s těmito událostmi pátrají po dvou mužích. V prvním případě poškozená uvedla, že se jednalo o muže ve věku kolem 30-40 let, vysokého asi 180 centimetrů, štíhlé postavy, tmavší pleti. Na hlavě měl černou čepici. Útočník měl výrazně propadlé lící kosti a tmavé oči blízko u sebe.

V druhém případě se loupeže dopustil asi pětadvacetiletý muž vysoký zhruba 180 centimetrů, štíhlé postavy, oblečený do šedé mikiny s kapucí a světlých džínových kalhot.

Policie cestou upozorňuje ženy a dívky, aby se v nočních hodinách nepohybovaly samy v místech, která jsou opuštěná nebo jakkoli jinak riziková a zároveň žádá případné svědky, kteří by mohli přispět k objasnění těchto incidentů, aby kontaktovali tísňovou linku 158.  

Novinky

nahoru

Krimi:

Dálnici D1 uzavřely opravy vedení vysokého napětí

-

včera 19:46 aktualizováno Kvůli opravě vedení vysokého napětí...

U Třeboně se srazil osobní vlak s autem. Zraněný řidič skončil v nemocnici

-

včera 16:55 aktualizováno Na železničním přejezdu u sídliště...

Muže na Ostravsku zranila vrtule motorového rogala

-

včera 16:44 K velmi vážnému případu vyjížděli v sobotu večer...

Při požáru v Zubří hasiči evakuovali dvacet lidí

-

včera 13:54 Dvacet lidí museli v sobotu večer kvůli požáru...

Na železniční trať na Mělnicku sjelo auto

-

včera 09:35 Na železniční trať vedoucí z Velvar do Kralup nad...

Honička u Prahy skončila nehodou a požárem ujíždějícího vozu

-

včera 09:26 Video: Pražským strážníkům ujížděl v sobotu muž s...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů