Zahraniční

Lupiči se stala jeho profese osudnou, rodina ho ubila

Mladík tvrdí, že k smrti ubil lupiče

16.12.2013 14:13 Jeden ze dvou lupičů doplatil v pondělí životem na pokus proniknout v noci do domu v obci Trnovec nad Váhom na jihu Slovenska. Osmičlennou rodinu probudil hluk a rozhodla se bránit. Jednoho z lupičů její příslušníci ubili.

Ještě než lupiči pronikli kolem druhé ráno do domu, vypojili elektřinu. Pak rozbili okno a vnikli dovnitř. Údajně přitom křičeli, že jde o policejní akci.

Osmičlenná rodina se však nenechala zaskočit a ozbrojila se mačetami, noži a holemi. Lupiči se dali na útěk, ale jednoho z nich obyvatelé dopadli před domem, jak tomu nasvědčují stopy krve na schodišti.

Muž podlehl zraněním, uvedl mluvčí záchranářů Boris Chmel. Podle serveru topky.sk bylo smrtelné zranění bodné - pravděpodobně způsobené nožem.

Podle policie byl ale muž umlácen. „Ubili ho k smrti. Policie zahájila trestní řízení ve věci zabití,“ uvedla policejní mluvčí Renáta Čuháková. Po druhém pachateli policie pátrá. Podle policie se jedná o známou dvojici zlodějů.

Lupič vystřelil

„Oni nás napadli, chtěli zabít babku. Jednu jsem mu vrazil,“ hájil se mladík, který muže zřejmě zabil, a dodal, že v domě spalo i několikaměsíční dítě. Vypověděl, že lupiči byli ozbrojení a jeden vystřelil.

Server čas.sk informoval, že o život přišel 40letý Slavomír P. z Šaly v okresu Galanta.

Starosta obce Ján Hrabovský uvedl, že se jednalo o bezproblémovou romskou rodinu: „Něco takového jsme tady ještě neměli. S rodinami Stojkových a Lakatošových, kteří bydlí v rodinných domech uprostřed obce, doposud větší problémy nebyly.“

Ivan Vilček (Bratislava), Právo

nahoru

Zahraniční:

Extrémní horko zabilo v Karáčí už 65 lidí

-

dnes 14:43 Video: Nejméně 65 mrtvých si vyžádala vlna veder, která...

Ukrajinská armáda přiznala padlé při vpádu na území držené separatisty

-

dnes 14:14 Ukrajinské velení přiznalo, že při útoku na území pod...

V Afghánistánu se bezpečnostní situace nelepší, tvrdí Pentagon

-

dnes 13:58 Optimistická prohlášení o zlepšení bezpečnostní situace...

Izrael jako první nasadil v boji letadla F-35, hned na dvou frontách

-

dnes 12:54 Izraelské letectvo jako první na světě použilo v boji...

Bývalý policista záměrně najel v USA autem do restaurace, zabil dceru a snachu

-

dnes 12:50 Video: Bývalého policistu Rogera Selfa obvinili v...

Slovenští poslanci odmítli předčasné volby

-

dnes 12:28 Slovenský parlament v úterý odmítl návrh na vypsání...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby