Zahraniční

Lupiči se stala jeho profese osudnou, rodina ho ubila

Mladík tvrdí, že k smrti ubil lupiče

16.12.2013 14:13 Jeden ze dvou lupičů doplatil v pondělí životem na pokus proniknout v noci do domu v obci Trnovec nad Váhom na jihu Slovenska. Osmičlennou rodinu probudil hluk a rozhodla se bránit. Jednoho z lupičů její příslušníci ubili.

Ještě než lupiči pronikli kolem druhé ráno do domu, vypojili elektřinu. Pak rozbili okno a vnikli dovnitř. Údajně přitom křičeli, že jde o policejní akci.

Osmičlenná rodina se však nenechala zaskočit a ozbrojila se mačetami, noži a holemi. Lupiči se dali na útěk, ale jednoho z nich obyvatelé dopadli před domem, jak tomu nasvědčují stopy krve na schodišti.

Muž podlehl zraněním, uvedl mluvčí záchranářů Boris Chmel. Podle serveru topky.sk bylo smrtelné zranění bodné - pravděpodobně způsobené nožem.

Podle policie byl ale muž umlácen. „Ubili ho k smrti. Policie zahájila trestní řízení ve věci zabití,“ uvedla policejní mluvčí Renáta Čuháková. Po druhém pachateli policie pátrá. Podle policie se jedná o známou dvojici zlodějů.

Lupič vystřelil

„Oni nás napadli, chtěli zabít babku. Jednu jsem mu vrazil,“ hájil se mladík, který muže zřejmě zabil, a dodal, že v domě spalo i několikaměsíční dítě. Vypověděl, že lupiči byli ozbrojení a jeden vystřelil.

Server čas.sk informoval, že o život přišel 40letý Slavomír P. z Šaly v okresu Galanta.

Starosta obce Ján Hrabovský uvedl, že se jednalo o bezproblémovou romskou rodinu: „Něco takového jsme tady ještě neměli. S rodinami Stojkových a Lakatošových, kteří bydlí v rodinných domech uprostřed obce, doposud větší problémy nebyly.“

Ivan Vilček (Bratislava), Právo

nahoru

Zahraniční:

V Sýrii byl opět použit plyn. Američané obvinili Rusy, že to tolerují

-

včera 21:19 Z použití plynu obvinil v úterý syrskou vládu americký...

Zesilujeme bombardování v Afghánistánu, uvedly USA po útoku na kábulský hotel

-

včera 20:16 Spojené státy vyslaly do Afghánistánu peruť bitevních...

Německého ošetřovatele obvinili z dalších 97 vražd

-

včera 19:33 Německého ošetřovatele Nielse Högela, který si už...

Dánský konstruktér ponorky podle žalobců vraždu novinářky plánoval. Ženu mučil

-

včera 19:05 Dánský konstruktér Peter Madsen, který je obžalován z...

Evropská komise bude ještě mluvit o Čapím hnízdu před poslanci EU

-

včera 18:45 Evropská komise bude v kauze Čapí hnízdo, v níž čelí...

Sníh odřízl od světa lyžařská střediska ve Francii či ve Švýcarsku

-

včera 16:35 Video: Přívaly sněhu a hrozba lavin komplikují provoz...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby