Krimi

Rychlík cestou do Brna postupně srazil dva lidi, čtyřicet kilometrů jel šest hodin

obrazek

Ilustrační snímek

FOTO: Drážní inspekce

14.12.2013 12:13 (aktualizováno: 14.12.2013 13:21) Rychlík jedoucí ze Šumperka do Brna v pátek večer postupně srazil a usmrtil dva lidi. U Lulče na Vyškovsku se obětí stala žena, v Brně-Černovicích muž. Ani jeden z nich u sebe neměl doklady. Do cílové stanice rychlík dojel se zpožděním více než pět hodin, řekl v sobotu náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera.

První srážka se stala ve 20:08 asi kilometr před stanicí Luleč v místech, které je veřejnosti nepřístupné, tedy na širé trati. Provoz mezi Vyškovem a Brnem se zastavil, cestující ze soupravy byli evakuováni s pomocí hasičů.

"Po vyšetření události na místě se rychlík rozjel směrem k Brnu, čtyři kilometry před cílovou stanicí srazil ve 22:55 dalšího člověka," uvedl Kučera. Kolize se stala poblíž zastávky Brno-Černovice.

"Opět se jednalo veřejnosti nepřístupné místo a stejně jako v předchozím případě žádná škoda na vlaku ani na trati nevznikla," doplnil Kučera.

Policie se oběma úmrtími zabývá, zkoumá všechny okolnosti, uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová. Na závěry je podle ní příliš brzy.

Do cíle rychlík dojel až kolem 02:00. Trať mezi Vyškovem a Brnem, což je 42 kilometrů, jel více než šest hodin, tedy průměrnou rychlostí sedm kilometrů v hodině.

Od začátku roku Drážní inspekce eviduje 235 střetů vlaku s člověkem, což je o 22 méně než za stejné období minulého roku. Zemřelo však již 192 lidí, což je o dva více než v předcházejícím roce, uvedl mluvčí inspekce Martin Drápal.

ČTK

nahoru

Krimi:

Nejvyšší státní zástupce podal dovolání v kauze tunelování Oleo Chemical

-

dnes 22:09 Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podává dovolání...

Mercedes na Berounsku narazil do budovy restaurace, řidič zemřel

-

dnes 19:02 Video: V Hředli na Berounsku narazil v pátek odpoledne...

Auto v protisměru na Liberecku způsobilo havárii, zaznamenala to kamera

-

dnes 17:09 Video: Po silnici první třídy na Liberecku se v pátek...

Policisté chytili taxikáře se zákazem řízení. Když ho propustili, sedl znova za volant

-

dnes 15:45 Video: Taxikáře se dvěma zákazy řízení chytili v noci...

Cizinec stíhaný za znásilnění schizofreničky dostal trest jen za rvačku

-

dnes 15:42 Krajský soud v Brně v pátek potrestal 58letého Andrease...

Bezohledný řidič na Frýdecko-Místecku zabil chodkyni a od nehody ujel

-

dnes 13:04 aktualizováno Po řidiči, který ve čtvrtek večer v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů