AutoMoto

Ford konceptem Edge poodhalil připravované velké SUV

Ford Edge (2013, koncept)

25.11.2013 16:38 Evropští zákazníci se v budoucnu dočkají velkého SUV s logem Fordu. Model Edge se v první generaci nabízí výhradně v USA, připravovaná „dvojka” bude k mání prakticky po celém světě. Již dříve automobilka oznámila, že do roku 2017 chce uvést na evropské trhy 25 nových modelů, Ford Edge má být jedním z nich.

Třebaže PR oddělení amerického Fordu sepsalo na téma nový Ford Edge několikastránkový elaborát, mnoho faktických údajů o druhé generaci v tiskové zprávě není.

Ford Edge (2013, koncept)

FOTO: Ford

Ford uvádí druhou generaci SUV Edge v podobě konceptu na právě probíhajícím autosalonu v Los Angeles. Podle zákulisních zpráv by se vzhled velkého globálního SUV ve finální podobě neměl příliš lišit, což je dobrá zpráva.

Ford Edge (2013, koncept)

FOTO: Ford

Mohutná maska s aktivními lamelami (upravují aerodynamiku) a ostře řezaným vzhledem působí dynamickým dojmem. Na nové SUV není špatný pohled ani zezadu - zadní světla jsou propojena na obou stranách linkou, uprostřed které je logo Fordu.

Zajímavým detailem je výrazné zpracování difuzoru, to se možná u sériové verze změní, přední maska ale dle našeho odhadu zůstane stejná.

Uvnitř luxusně zpracovaného interiéru najdete kromě výrazných sedaček palubní desku potaženou kůží a 10palcovou dotykovou obrazovku.

Samočinné parkování

Informace o nabízených motorech Ford neuvedl a neznámou jsou kupodivu i samotné rozměry nového konceptu. Americká automobilka se nicméně pochlubila, že pro edge druhé generace počítá se systémem samočinného dálkového (řidič nemusí sedět v automobilu) parkování pomocí ultrazvukových senzorů.

Ford Edge (2013, koncept)

FOTO: Ford

Ford zvažuje nasazení technologie pro samočinné vyhýbání překážce, ovšem vzhledem k tomu, že složitý systém se teprve vyvíjí, objeví se v popisovaném modelu možná až později. [celá zpráva]

Ford zatím neuvedl, kdy chce uvést sériovou verzi SUV Edge. Pravděpodobné je, že se na trzích objeví nejpozději do dvou let.

Ford Edge (2013, koncept)

FOTO: Ford

maž, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Kia Sportage prošla omlazením. Nabídne dva nové diesely a mikrohybrid

-

včera 16:21 Zhruba dva roky po vstupu současné generace Kie...

Bugatti postavilo stý Chiron

-

včera 14:10 Stý postavený Chiron je zároveň první, který odhaluje...

Rozmach elektromobilů je závislý na kobaltu. Získat ho dostatek je problém

-

včera 12:51 Baterie elektromobilů potřebují kromě lithia také...

Brzdy Tesly Model 3 jsou podle testu extrémně špatné

-

včera 11:49 To, že vozy Tesla nemají to nejlepší hodnocení co do...

Takhle prý bude vypadat elektrický Volkswagen

-

včera 10:37 Koncept Volkswagen I.D. už je dost starý. Ale...

Ford potvrdil svůj první elektromobil, do Evropy dorazí v roce 2020

-

včera 09:25 Ford zveřejnil detaily ke svému chystanému...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby