Domácí

Zahráli jsme si bowling, jsme jednotní, poučoval Sobotku Babiš

obrazek

Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka byli hosty diskuzního pořadu TV Prima Partie.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

24.11.2013 20:53 Duel lídrů dvou nejsilnějších stran v Partii televize Prima Andrej Babiše a Bohuslava Sobotky v ničem nepřipomínal rozhovor dvou budoucích koaličních partnerů. Vypadal spíš jako souboj dvou politických protivníků, ve kterém měl navrch Babiš. A to i přes to, že v pořadu zdůraznil, že se Sobotkou nechce soupeřit.

Okázale ale dával najevo nejen převahu nad Sobotkou a „lidovou“ rétoriku, ale také stavěl na odiv své „nepolíbení“ politikou. „Jsme z jiného světa. Pan Sobotka byl dvacet let v parlamentu, já dvacet let v byznysu. On je politik, já pragmatik,“ řekl například.

Oproti tomu na Sobotkovi bylo vidět, že ačkoliv se snažil působit uvolněně, mluvil spíše v politických floskulích a frázích, a na Babišovy smeče většinou reagoval těžkopádně.

Babiš se ve většině odpovědí snažil šéfa ČSSD popichovat. Narážel například na případnou nejednotu poslaneckého klubu soc. dem., ve kterém stále existuje „protisobotkovské“ křídlo, reprezentované Michalem Haškem a Jeronýmem Tejcem.

„Pan Hašek bude zase panu Sobotkovi říkat, že to vyjednal blbě. My nemáme žádného Haška, žádné frakce. Jsme jednotní, ačkoliv politologové spekulují o našem rozpadu. My jsme měli teambuilding, hráli jsme bowling, všechno je v pohodě,“ uvedl bezelstně Babiš.

„U nás by to bylo s tím bowlingem trošku složitější. Máme okresní a krajské organizace, 26 tisíc členů, takže tahle metoda by u nás úplně nefungovala,“ reagoval na to se smíchem Sobotka.

Babiš také Sobotku varoval, že může případnou koalici položit, budou-li mít poslanci ČSSD nějaké průšvihy. „Pokud náš koaliční partner bude krást, bude mít aféry, pokud si strana neudělá pořádek, tak my v té vládě prostě nebudeme,“ řekl.

tin, Novinky

nahoru

Domácí:

Před ruskou ambasádou v Praze demonstrovaly stovky lidí proti invazivní politice Kremlu

-

včera 19:04 Video: aktualizováno V předvečer 50. výročí invaze...

Dostihová závodiště chtějí peníze od státu. V sázkách se točí desítky miliónů

-

včera 18:58 Průlom ve financování dostihových areálů v Česku se...

Anglický student fotil v roce 1968 v Praze okupaci, snímky ukázal až teď

-

včera 17:49 Chris Rooney z Liverpoolu se do Prahy vypravil v srpnu...

Drahoš by jako senátor chtěl řešit dopravu v Praze

-

včera 16:12 Hledejme lidi, se kterými se shodneme, podpořme...

Pardubická nemocnice zruší tendr za 260 miliónů. Je podezření, že se účastníci domluvili

-

včera 13:36 Nemocnice Pardubického kraje zruší veřejnou zakázku na...

Po dvouměsíčním patu počítá ČSSD pro resort zahraničí dál s Pochem

-

včera 11:51 Spekulace médií, že vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů