Krimi

Ďuričko má pozůstalým za vraždu Kočky zaplatit přes půl miliónu

obrazek

Bohumír Ďuričko

FOTO: Petr Hloušek, Právo

20.11.2013 11:13 (aktualizováno: 20.11.2013 13:27) Vrah Václava Kočky mladšího Bohumír Ďuričko musí zaplatit Kočkově družce a jejich společnému synovi 550 tisíc korun. Ve středu o tom nepravomocně rozhodl pražský městský soud. Družka požaduje celkem deset miliónů za zásah do práva na rodinný život, soudkyně ale poukázala na to, že soužití ženy s Kočkou bylo velmi netypické. Kočka totiž souběžně vedl dvě domácnosti - jednu s družkou, jednu s manželkou.

Kočkova bývalá přítelkyně se žalobou na ochranu osobnosti domáhá tří miliónů pro sebe, pěti miliónů pro syna, kterého zplodila s Kočkou, a dvou miliónů pro svého syna z předchozího vztahu. Argumentuje tím, že všichni sdíleli společnou domácnost.

Soudkyně Dagmar Stamidisová ale dospěla k názoru, že ačkoliv Ďuričko vraždou Kočky skutečně neoprávněně zasáhl do osobnostních práv všech tří žalobců, družčin syn z předchozího vztahu na odškodnění nárok nemá. Zbylým dvěma žalobcům přiřkla jen zlomek požadovaných částek - družce 250 tisíc a Kočkovu synovi 300 tisíc korun.

"Soud má pochybnosti, že se jednalo o lásku na celý život," podotkla soudkyně s tím, že Kočka se ve společnosti objevoval i s dalšími ženami. S manželkou, se kterou má dvě děti, se navíc rozvedl teprve den před svou vraždou. Připomněla také, že v souvislosti s trestním řízením ohledně Kočkovy vraždy už soudy Ďuričkovi uložily povinnost vyplatit každému ze tří žalobců odškodné 240 tisíc korun.

Ďuričkovi jde údajně o život 

Středečního zasedání se zúčastnil i Ďuričko, který se snažil zpochybnit vážnost vztahu mezi Kočkou a jeho družkou. "Kočku jsem na rautech potkával, žalobkyni ale nikdy. Milenek měl asi víc. Která další po mně bude chtít peníze? Kolik jich asi je? Je to všechno k smíchu, je to hra, která mě má zničit," prohlásil.

Do jednací síně ho přivedla pětičlenná ozbrojená eskorta Vězeňské služby. Ďuričko měl při tom na sobě neprůstřelnou vestu, na což také poukázal. Kočkova rodina je podle něj "naprostá mafie", která usiluje o jeho život a která "je všeho schopná", takže ho Vězeňská služba musí neustále chránit.

"Na mou hlavu je vypsána odměna 20 miliónů korun. Na vězeňských zdích byly nápisy, že mi dávají rok a den života," popsal. Znovu zopakoval, že na vraždě měl zásadní podíl Kočka, který ho opakovaně napadl.

Dětem změnil jména 

Podnikatel už dříve uvedl, že je ve velmi špatné finanční situaci. Po společnostech, které vlastnil, mu prý zbyl dvacetimiliónový dluh, platí výživné a posílá peníze nemohoucím rodičům. Ve středu ale připustil, že majetek daroval svým dětem, které z obavy před pomstou přestěhoval a změnil jim jména.

Ďuričko Kočku zastřelil v roce 2008 v pražské restauraci Monarch po křtu a autogramiádě knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Muži se tehdy dostali do roztržky, při které Kočka podnikatele nejméně jednou udeřil do obličeje. Ďuričko pak vytáhl od pasu zbraň, namířil na svého protivníka a třikrát na něj z bezprostřední vzdálenosti vystřelil. Soudy mu za to udělily trest 12,5 roku vězení.

Proti středečnímu verdiktu se lze odvolat k pražskému vrchnímu soudu. Obě strany sporu si ponechaly lhůtu na rozmyšlenou, zda této možnosti využijí.

ČTK

nahoru

Krimi:

Strážníci zveřejnili video z honičky, která skončila požárem. Měl jsem 10 piv, řekl řidič

-

včera 18:02 Video: Městská policie Praha zveřejnila v pondělí...

Muž vyplul s 1,7 promile na Baťův kanál, narazil do lodě s policisty

-

včera 17:18 Třicetiletý muž narazil v sobotu dopoledne lodí na...

Násilníka s kočárkem, který v metru napadl cestujícího, vypátrala policie

-

včera 15:18 Pražské policii se podařilo díky zveřejnění...

Byl to rapl, řekl o vrahovi manželů v zahrádkářské kolonii jeho kamarád

-

včera 14:48 Video: Výpověďmi předvolaných svědků a čtením...

Bývalý právník NBÚ je ve vazbě, policie ho obvinila z vydírání

-

včera 14:34 aktualizováno Ekonomický ředitel pražské Krajské...

Žena pořezala dva lidi u letního kina v Písku

-

včera 14:02 Písecká policie řeší incident ze společenské akce...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů