Internet a PC

Virtuální pochod proti útoku zaplavil Ameriku

26.2.2003 18:27 Vlna e-mailů, faxů a telefonátů se včera v rámci tzv. Virtuálního pochodu na Washington snesla na hlavní město Spojených států. V poselství určeném administrativě prezidenta George W. Bushe se jasně pravilo: nechceme válku s Irákem.

Nejvíce zpráv a telefonních hovorů mířilo do kanceláří amerického Kongresu a na adresu Bílého domu. Organizátoři si od protestu slibovali masívní účast, už jen proto, že pochodu se mohl zúčastnit kdokoli, aniž by opustil svůj domov. "Můžete protestovat proti politice Spojených států, aniž byste vyšli z obýváku," praví se v prohlášení na oficiální internetové stránce http://www.moveon.org/winwithoutwar.

Na straně protestujících je mnoho amerických aktivistů nebo známých tváří z Hollywoodu. Jednou z nich je herec Martin Sheen, který virtuální pochod podporoval v televizní reklamě.

"Myslím si, že demokracie nejlépe funguje, když se jí lidé účastní a vyjadřují své pocity," říká počítačový programátor David Gordon. "Jeden ze způsobů, jak toho docílit, je kontaktovat své zastupitele," dodává.

Členy sdružení Win Without War (Vítězství bez války) je dvaatřicet různých náboženských organizací, feministických seskupení nebo ekologických hnutí jako Greenpeace.

(rsk)

nahoru

Internet a PC:

Hackeři loni způsobili ruským bankám škodu až 1,35 miliardy rublů

-

17.2. 20:39 Škoda způsobená ruským bankám a platebním systémům...

České počítačové hry měly světový úspěch už na přelomu století

-

16.2. 13:05 Video: Herní svět upírá v posledních dnech zraky k...

Půjčte si člověka, láká vynálezce ze Sony

-

16.2. 11:40 Můžeme si vypůjčit peníze, nářadí, automobil, to už...

Pozor na zlomyslné zprávy. Jeden znak dokáže vyřadit iPhone z provozu

-

16.2. 10:16 Velmi nepříjemná chyba byla objevena v operačním...

Facebook a Twitter musejí v ochraně spotřebitelů přidat, prohlásila Jourová

-

16.2. 08:40 Americké internetové firmy Facebook a Twitter musejí...

USA obvinily Rusko z loňských kybernetických útoků

-

16.2. 06:07 Po Británii i Spojené státy obvinily ruskou vládu, že...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby