Internet a PC

Virtuální pochod proti útoku zaplavil Ameriku

26.2.2003 18:27 Vlna e-mailů, faxů a telefonátů se včera v rámci tzv. Virtuálního pochodu na Washington snesla na hlavní město Spojených států. V poselství určeném administrativě prezidenta George W. Bushe se jasně pravilo: nechceme válku s Irákem.

Nejvíce zpráv a telefonních hovorů mířilo do kanceláří amerického Kongresu a na adresu Bílého domu. Organizátoři si od protestu slibovali masívní účast, už jen proto, že pochodu se mohl zúčastnit kdokoli, aniž by opustil svůj domov. "Můžete protestovat proti politice Spojených států, aniž byste vyšli z obýváku," praví se v prohlášení na oficiální internetové stránce http://www.moveon.org/winwithoutwar.

Na straně protestujících je mnoho amerických aktivistů nebo známých tváří z Hollywoodu. Jednou z nich je herec Martin Sheen, který virtuální pochod podporoval v televizní reklamě.

"Myslím si, že demokracie nejlépe funguje, když se jí lidé účastní a vyjadřují své pocity," říká počítačový programátor David Gordon. "Jeden ze způsobů, jak toho docílit, je kontaktovat své zastupitele," dodává.

Členy sdružení Win Without War (Vítězství bez války) je dvaatřicet různých náboženských organizací, feministických seskupení nebo ekologických hnutí jako Greenpeace.

(rsk)

nahoru

Internet a PC:

Vláda, firmy, ambasády. Němci prý v Rakousku špehovali 2000 cílů

-

včera 09:07 Německá rozvědka BND špehovala v Rakousku od 90. let...

Na sociální sítě až od 15 let. Sněmovna věk pravděpodobně nesníží

-

16.6. 09:28 Děti si asi budou moci samy založit účet na sociální...

E3: Lákadla od Ubisoftu? Assassin’s Creed se změní k nepoznání

-

15.6. 15:07 Video: Na veletrhu E3, který se konal tento týden v...

E3: Nintendo bude lákat na pokémony a Maria

-

15.6. 14:26 Video: Legendární instalatér Mario je dnes již...

Legendární Nokia 8110 znovu ožije v červenci. Po 22 letech

-

15.6. 13:04 Už příští měsíc by se měla na pultech obchodů znovu...

E3: Legendární Doom se převlékne do nového kabátu. A přinese řadu novinek

-

15.6. 12:40 Video: V novém kabátě se ukáže legendární akce Doom....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů