Zahraniční

Obamovi strážci porušili pravidla v 17 zemích, selhali a obtěžovali ženy

obrazek

Ochranka amerického prezidenta


15.11.2013 11:00 Příslušníci tajné služby, ochranky amerického prezidenta, se v minulých letech dopustili selhání a porušení pravidel při cestách v celkem 17 zemích. V pátek to s odkazem na výpovědi svědků před senátním vyšetřovacím výborem uvedl deník The Washington Post.

Prezidentovi ochránci si při výjezdech do ciziny především platili prostitutky a někteří měli mimomanželské vztahy s ženami, s nimiž se vídali opakovaně. Strážci se přitom dopouštěli porušování bezpečnostních opatření.

Výpovědi svědků podle senátora Ronalda Johnsona jsou v rozporu s vyjádřeními tajné služby o nulové toleranci vůči nevhodnému chování příslušníků ochranky. Senátor odmítl uvést podrobnosti.

Už ve čtvrtek ale americký list informoval o tom, že zbaveni funkcí byli další dva členové ostrahy prezidenta.

Zapomněl náboj a posílal neslušné e-maily

Prvním vyšetřovaným je Ignacio Zamora, jenž velel více než desítce mužů odpovědných přímo za ochranu prezidenta USA. Zamora vyndal náboj ze své služební zbraně v pokoji luxusního washingtonského hotelu Hay-Adams nedaleko Bílého domu. Navštívil v něm ženu, se kterou se setkal u baru. Když zjistil, že tam náboj zapomněl, vrátil se do hotelu a požadoval vstup na pokoj. Hotel upozornil Bílý dům, když se Zamora představil jako tajný agent.

Během vyšetřování byl také prozkoumán Zamorův služební telefon. Ukázalo se, že on a jeho kolega Timothy Barraclough zasílali e-maily se sexuálním obsahem jedné ze svých podřízených. Zamora byl zbaven funkce a Barraclough přeřazen.

Na adresu ochranky se za poslední léta snesly desítky obvinění nebo stížností kvůli údajným přečinům se sexuálním pozadím.

Už loni byli propuštěni čtyři z 12 agentů, kteří si v Kolumbii před příletem prezidenta USA Baracka Obamy na summit amerických zemí pozvali na hotel dvě desítky prostitutek. [celá zpráva]

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Nová epidemie eboly v Kongu má už padesát obětí

-

dnes 06:41 Nejnovější epidemie eboly na východě Konga si vyžádala...

Zanedbali a opustili jsme ty nejmenší, odsoudil papež sexuální zneužívání dětí

-

včera 23:35 Papež František dnes v otevřeném dopise všem katolíkům...

Bílý dům vyhodil autora Trumpových projevů

-

včera 22:26 Bílý dům kvůli účasti na shromáždění bělošských...

Loď s migranty míří na Sicílii. Nikdo nevystoupí, dokud si je nevezmete, vzkázal EU Salvini

-

včera 20:17 Spor o 177 běženců na lodi italské pobřežní stráže se...

Turisty na jihu Itálie smetla v soutěsce rozvodněná řeka, deset mrtvých

-

včera 18:51 aktualizováno Výlet do soutěsky na jihu Itálie v...

Brit súdánského původu vjel do davu lidí ve Westminsteru úmyslně

-

včera 18:01 Video: Brit súdánského původu, který minulý týden...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů