Krimi

Amnestovaný ubodal bezdomovce, soud mu potvrdil trest 12 let vězení

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Ondřej Kořínek, Novinky

6.11.2013 10:12 (aktualizováno: 6.11.2013 13:21) Vrchní soud v Praze ve středu potvrdil 12letý trest pro dvakrát amnestovaného recidivistu Miloše Svozila (34). V únoru krátce po svém propuštění ubodal 31letého bezdomovce v Praze-Podolí. Svozil dostal také desetiletý zákaz pobytu v Praze.

„Jednal v přímém úmyslu poškozeného usmrtit,“ potvrdila závěry Městského soudu v Praze předsedkyně odvolacího senátu Alexandra Nováková. Soudci Svozilovo odvolání po rekapitulaci případu zamítli.

„Slepici bych neublížil,“ hájil se prakticky stejně jako u prvoinstančního soudu desetkrát odsouzený Svozil.

V minulosti byl trestán za majetkové trestné činy, vesměs krádeže a podvody. I v kauze vraždy ho k soudu dopravovala eskorta, protože byl již pravomocně odsouzen k dvaceti měsícům vězení za krádež a porušování domovní svobody.

„Trest mu byl uložen jako souhrnný, a to při dolní hranici sazby od 10 do 18 let. Není nepřiměřeně přísný,“ odmítla námitky uvedené v odvolání soudkyně Nováková.

Hádali se kvůli telefonu

Svozil ubodal letos 3. února slovenského bezdomovce v provizorní ubikaci, oba byli opilí a hádali se kvůli mobilnímu telefonu nebo penězům za jeho prodej.

Poškozený sice podle znalců Svozila možná udeřil do obličeje jako první, odveta však byla zcela neadekvátní. Svozil protivníka bodl šestkrát, a přestože muž měl na sobě čtyři vrstvy oděvu, triko, mikinu, prošívanou vestu a silnou bundu, minimálně dvě rány pronikly až do hrudní dutiny. Vykrvácel během několika minut.

Svozil, který ve vězení strávil prakticky celý dospělý život, byl poprvé amnestován v roce 1998 prezidentem Václavem Havlem, podruhé letos v lednu Václavem Klausem.

Josef Koukal, Právo

nahoru

Krimi:

Kauza hejtmana Půty je před soudem, zatím neveřejně

-

včera 17:16 Kauzu rekonstrukce kostela a jeho přestavby na...

Dopravu v Hodoníně paralyzovala vážná nehoda

-

včera 16:58 Tři zranění, z toho jeden vážně, tři nabouraná auta a...

Řidič lamborghini na dálnici D1 nezvládl předjíždění kamiónu a naboural do svodidel

-

včera 16:20 Předjíždění kamiónu nezvládl v pondělí na dálnici D1...

Vyzrazení utajované svědkyně není trestný čin, rozhodl v kauze ŘSD soud

-

včera 16:07 Video: Vyzrazení identity utajované svědkyně v údajné...

Konopí je požehnáním pro tuto planetu, řekl soudu jeho propagátor a dostal podmínku

-

včera 16:03 Video: Marný boj s českou justicí vede už několik let...

Mach neuspěl s žalobou na stát, chtěl odškodné za ztracený důkaz

-

včera 15:54 aktualizováno Soud v úterý zamítl žalobu někdejšího...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby