Krimi

Amnestovaný ubodal bezdomovce, soud mu potvrdil trest 12 let vězení

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Ondřej Kořínek, Novinky

6.11.2013 10:12 (aktualizováno: 6.11.2013 13:21) Vrchní soud v Praze ve středu potvrdil 12letý trest pro dvakrát amnestovaného recidivistu Miloše Svozila (34). V únoru krátce po svém propuštění ubodal 31letého bezdomovce v Praze-Podolí. Svozil dostal také desetiletý zákaz pobytu v Praze.

„Jednal v přímém úmyslu poškozeného usmrtit,“ potvrdila závěry Městského soudu v Praze předsedkyně odvolacího senátu Alexandra Nováková. Soudci Svozilovo odvolání po rekapitulaci případu zamítli.

„Slepici bych neublížil,“ hájil se prakticky stejně jako u prvoinstančního soudu desetkrát odsouzený Svozil.

V minulosti byl trestán za majetkové trestné činy, vesměs krádeže a podvody. I v kauze vraždy ho k soudu dopravovala eskorta, protože byl již pravomocně odsouzen k dvaceti měsícům vězení za krádež a porušování domovní svobody.

„Trest mu byl uložen jako souhrnný, a to při dolní hranici sazby od 10 do 18 let. Není nepřiměřeně přísný,“ odmítla námitky uvedené v odvolání soudkyně Nováková.

Hádali se kvůli telefonu

Svozil ubodal letos 3. února slovenského bezdomovce v provizorní ubikaci, oba byli opilí a hádali se kvůli mobilnímu telefonu nebo penězům za jeho prodej.

Poškozený sice podle znalců Svozila možná udeřil do obličeje jako první, odveta však byla zcela neadekvátní. Svozil protivníka bodl šestkrát, a přestože muž měl na sobě čtyři vrstvy oděvu, triko, mikinu, prošívanou vestu a silnou bundu, minimálně dvě rány pronikly až do hrudní dutiny. Vykrvácel během několika minut.

Svozil, který ve vězení strávil prakticky celý dospělý život, byl poprvé amnestován v roce 1998 prezidentem Václavem Havlem, podruhé letos v lednu Václavem Klausem.

Josef Koukal, Právo

nahoru

Krimi:

Identita dvou obětí z vyhořelého pražského hotelu není zatím známá

-

dnes 19:38 Vyšetřovatelé v neděli večer kolem 18. hodiny ukončili...

Muž našel ve Vltavě vojenskou munici, odvézt ji musel pyrotechnik

-

dnes 15:00 Video: Ze své loďky, pomocí magnetu, hledal v neděli...

V Plzni srazil řidič strážníka a ujel, policie po něm pátrá

-

dnes 11:37 Při policejní kontrole v centru Plzně najel v pátek...

Sobotní požár v pražském hotelu má už čtyři oběti

-

dnes 10:27 Video: aktualizováno Sobotní požár v hotelu Eurostars...

V hořícím hotelu v Praze zahynuli mladý Němec a Jihokorejka

-

dnes 08:22 Video: aktualizováno V pražském hotelu, kde v sobotu...

Požár hotelu v Praze: dva mrtví, desítky evakuovaných

-

včera 18:20 Video: aktualizováno Nejméně dva lidé zemřeli v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby