Ekonomika

Spojené státy zahájily antidumpingové řízení proti dovozu české oceli

1.11.2013 10:28 Americké ministerstvo obchodu zahájilo antidumpingové řízení proti dovozu speciální oceli ze sedmi států včetně České republiky. Oznámil to specializovaný server SteelOrbis. Řízení se týká elektrooceli s orientovanou strukturou, která se využívá například při výrobě plechů pro transformátory.

Dumpingové rozpětí vyvážené oceli, tedy rozdíl mezi vývozní cenou a běžnou hodnotou zboží v zemi výrobce, se podle amerického ministerstva v případě České republiky pohybuje v rozmezí zhruba 68 až 235 procent.

Podnět k zahájení antidumpingového řízení podaly americké firmy AK Steel Corporation, Allegheny Ludlum LLC a United Steelworkers, uvedlo na svých webových stránkách ministerstvo obchodu USA. Hodnota dovozu tohoto druhu oceli z České republiky do USA dosáhla loni podle ministerstva částky 7,7 miliónu dolarů (zhruba 146 miliónů korun).

Antidumpingovým řízením se bude zabývat americká Komise pro mezinárodní obchod (ITC), která se má na prvním zasedání v této kauze sejít do 20. listopadu. Předběžný verdikt by měla ITC vynést v březnu příštího roku.

Kromě Česka americké úřady zahájily antidumpingové řízení i proti vývozcům z Číny, Německa, Japonska, Jižní Koreje, Polska a Ruska.

ČTK

nahoru

Ekonomika:

Kdo postaví nové jaderné bloky? Ministryně průmyslu jednala s korejskou firmou

-

dnes 11:22 Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO)...

Trump cupoval měnovou politiku EU a Číny

-

včera 22:56 Americký prezident Donald Trump v rozhovoru s...

Klidnou letní dovolenou většina podnikatelů nezná

-

včera 21:58 Klidnou letní dovolenou většina z malých a středních...

Kapsch kvůli mýtu podal trestní oznámení na člena komise ÚOHS

-

včera 16:45 Společnost Kapsch podala trestní oznámení na advokáta...

Analytik zpochybnil, že má Tesla na odkup svých akcií. Ty pokračují v pádu

-

včera 16:13 Akcie Tesly, americké automobilky zaměřené na...

Jste v protisměru! Varovné značky vyrostou i v Česku

-

včera 13:40 Video: Česko bude používat pro varování řidičů...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů