Domácí

TOP 09 se smiřuje se slabým výsledkem

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg přichází do štábu

ZDROJ: Novinky

26.10.2013 15:19 (aktualizováno: 26.10.2013 17:44) Po sečtení deseti procent hlasů by TOP 09 získala necelých devět procent hlasů. Na výrazech politických představitelů bývalé vládní strany je znát lehké zklamání. Výsledek nechtějí příliš komentovat s tím, že po sečtení velkých měst bude lépe.

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg řekl Právu, že se smiřuje s hubeným výsledkem.

„Už když jsme přebírali reformní ministerstva, jsem odhadoval, že nám to popularitu nepřinese. Když přijdeme o třetinu voličů, tak se nebudu divit,“ uvedl.  V minulých volbách získala TOP 09 kolem 17 procent.

Volební štáb strany TOP 09 v Praze, druhý den voleb do Poslanecké sněmovny 26. října. Předseda Karel Schwarzenberg přichází do štábu.

FOTO: Michal Krumphanzl, ČTK

Schwarzenbergovi nevadí, že nezvítězili, ale že prohráli s Babišem. „Kdyby nás porazili lidovci, nebo ODS, tak by mi to nevadilo, tak jako, že to byl pan Babiš. To mě štve,“ řekl Právu šéf TOP 09.  Vládu, v které by byl Babiš, podporovat nehodlají a půjdou do opozice.

Podle Schwarzenberga je velkým vítězem voleb právě hnutí ANO Andreje Babiše. Uvedl, že se podle něj spojí se soc. dem. a KSČM a tyto strany podle Schwarzenberga vytvoří vládu. Babiš ale uvedl, že jeho hnutí do vlády nepůjde.

Lídr ANO Andrej Babiš odmítl koalici s ČSSD

 

Kalousek se opozice nebojí

Také první místopředseda strany Miroslav Kalousek si začíná zvykat, že ztratili voliče. „No nic, jsme v poločase, a budeme se rvát dál,“ řekl Právu

Kalousek Právu řekl, že se opozice nebojí. „Chci našim voličům vzkázat, že umíme hrát i v oslabení, a důvěra, kterou nám dali, nebude promarněna,“ uvedl Kalousek. Výsledek hnutí ANO chápe „jako reflexi poptávky po populismu a o ztrátě historické paměti“.

dan, Právo

nahoru

Domácí:

Požárem poničený zámek v Horním Maršově památkou zůstane

-

dnes 10:10 Zámek v krkonošském Horním Maršově, který v neděli...

Sucho je letos nejhorší, zasáhlo už 92 procent území

-

dnes 09:29 Rozloha Česka, kterou postihlo sucho, dosáhla v minulém...

Okupaci v Brně připomněl videomapping

-

dnes 08:05 Video: Zajímavou vzpomínku na tragické události před...

Máma lezla na tank a křičela na vojáky, táta odešel v pyžamu. Jak si politici pamatují srpen 1968

-

dnes 04:34 Video: Někteří politici v roce 1968 ještě nebyli na...

Před ruskou ambasádou v Praze demonstrovaly stovky lidí proti invazivní politice Kremlu

-

včera 19:04 Video: aktualizováno V předvečer 50. výročí invaze...

Dostihová závodiště chtějí peníze od státu. V sázkách se točí desítky miliónů

-

včera 18:58 Průlom ve financování dostihových areálů v Česku se...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů