Žena

Mlsáním čokolády předejdete šedinám

obrazek

Tmavá čokoláda obsahuje melanin, pigment, který se vyskytuje v kůži, ale i ve vlasech. Ten určuje přirozené zbarvení vlasů.

Profimedia.cz

4.11.2013 08:49 Vlasy patří k největším chloubám ženskosti a každá žena už někdy určitě zatoužila po tom, aby je měla krásně lesklé a pevné jako z reklamy. Pevnost a lesk zajistí čočka, tofu, avokádo a vlašské ořechy. Šedinám se dá předejít sladkou alternativou, čokoládou.

Můžete utratit kvanta peněz za profesionální šampóny a kondicionéry, ale zdravé a krásné vlasy jsou spíše o tom, co jíte, než co na ně nanášíte. Špatná a nevyvážená strava může vlasy velmi poškodit. Způsobuje totiž jejich řídnutí, vypadávání, ale stejně tak mohou být vlasy unavené, bez života a vysušené.

Stres a špatný životní styl mohou mít na kštici fatální následky.  Vlasy mohou být těmito vlivy natolik poškozené, že zabere roky, než se z toho vzpamatují.

Posilovna pro vlasy

Lámou se vám vlasy? Jsou tenké a bez života? Zařaďte do jídelníčku červené maso. To obsahuje železo, které vlasy efektivně zpevní. Pokud masu neholdujete, nebo jste vegetarián, pochutnáte si na čočce a tofu. I ty totiž mohou být dobrým zdrojem posilňujícího železa.

Na šediny platí čokoláda

Melanin je pigment, který se tvoří ve vlasech i v kůži, a je zodpovědný za výživu a zdraví vlasů. A je to právě čokoláda, díky které si můžete přítomnost melaninu v těle příjemným způsobem doplnit a předejít tak tvorbě šedin. Nejvíce melaninu obsahuje čokoláda tmavá.

Chcete-li svoje vlasy zkrotit, vsaďte na lososa, který díky obsahu omega 3 mastných kyselin obhospodaří a zavlaží vlasovou pokožku. Takže tučné ryby, jako je tuňák, zmiňovaný losos nebo makrela, jezte alespoň jedenkrát týdně. Jsou totiž zaručenou jistotou, která má pozitivní vliv nejen na vlasy a pokožku hlavy, ale i na celkové zdraví a imunitu těla.

Vlasy bez lesku zachrání avokádo a vlašské ořechy. Obě potraviny totiž hydratují vlasové kutikuly, díky kterým jsou pak vlasy krásně lesklé a plné života.

ema, Novinky

nahoru

Žena:

Inspirujte se nenucenou elegancí modelky Rosie Huntington-Whiteleyové

-

dnes 11:05 Obrazem: Anglická modelka Rosie Huntington-Whiteleyová...

Kontrola partnerova telefonu: Zásah do soukromí, nebo standard

-

dnes 08:42 Důvěra je tak křehká věc, že i když se snažíme věřit,...

Potraviny plodnosti aneb Co jíst, když chcete otěhotnět

-

dnes 08:12 Obrazem: Většině žen, které se rozhodnou otěhotnět,...

Zase do školy. Nepodceňte výběr aktovky či batohu

-

dnes 07:01 Začátek školního roku se blíží rychleji, než by se...

Zmrzlinářka Ivana Jablonovská: Zmrzlina je zdravá. Dělám ji totiž jen ze zdravých věcí

-

včera 12:05 Obrazem: „Dáte si makovou s farmářským sýrem? Nebo Já...

Ze zvědavosti si nechala udělat genetický test. Odhalila rodinné tajemství

-

včera 11:06 Jednapadesátiletá Linda Ketchumová z amerického města...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů